Неділя, 14 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Пішов з життя колишній засновник і режисер циркової студії «Диваки» у Бердичеві

05 серп. 2022 РІО-Бердичів

Сумну новину про те, що пішов з життя чоловік, відомий у Бердичеві та знаний багатьма бердичівлянами, повідомив колишній директор Музею історії Бердичева, краєзнавець Павло Скавронський у соціальній мережі «Фейсбук.

У вічність 05 серпня відійшов колишній засновник і режисер народної аматорської циркової студії "Диваки" Бердичівського міського палацу культури імені О.А. Шабельника В.В., заслужений працівник культури України, який мав високу нагороду — «Орден за заслуги перед містом Бердичевом», Моцний Валентин Володимирович.


Валентин Моцний народився 14 лютого 1953 р. у м. Бердичеві Житомирської обл. в робітничій сім’ї. Його батько, Володимир Ілліч — працював робітником Бердичівського машинобудівного заводу «Прогрес», мати, Антоніна Василівна — домогосподарка.


У 1960-1968 рр. навчався в середній школі № 1 м. Бердичева. А в 1968-1972 рр. здобував спеціальні освіту в Київському естрадно-цирковому училищі. Після служби у лавах Радянської Армії з 1975 р. розпочав трудову діяльність на посаді керівника студії силової акробатики Бердичівського міського Будинку культури. Згодом працював на професійній цирковій сцені у Київському державному цирку з номерами «Силова акробатика», «Щогли» та «Еквілібр».
З 1979 р. він працював на посаді завідуючого відділом самодіяльного мистецтва Будинку культури Бердичівського заводу «Прогрес». У 1979 р. створив єдину на Житомирщині сучасну студію циркового мистецтва «Диваки». Протягом 1979-1983 рр. через його студію пройшло близько тисячі дітей.


У 1985-1986 рр. професійна діяльність артиста оригінального жанру, була пов'язана з Житомирською обласною філармонією. Незабаром він знову очолив студію циркового мистецтва у Палаці культури і мистецтва заводу «Прогрес». Він зумів створити неординарний колектив, потрібний людям і зробити його конкурентоспроможним. Колектив був першим у Радянському Союзі госпрозрахунковим естрадно-цирковим колективом, усі 20 членів якого вже з 1985 р. були штатними артистами. У 1988 р. студії «Диваки» було присвоєно звання «Народний аматорський колектив».


Як зазначив Павло Скавронський, зі студії Валентина Моцного вийшли багато артистів, відомих далеко за межами Житомирщини та навіть зі світовим іменем. Першими з таких були нині працюючі у Київському державному цирку Олег та Ігор Томчуки. Олександр Свірщ має власну циркову школу у Сполучених Штатах Америки.


Одним з його учнів, яким він надзвичайно пишається і який своїми перемогами по-справжньому ощасливив свого вчителя, є легендарна людина зі світовим іменем, заслужений артист України Анатолій Залевський, який нині очолює театр «Різома» і знімається в популярних телевізійних шоу.


Створена понад тридцять років циркова студія «Диваки» успішно працює і сьогодні. Керівником цього народного аматорського колективу є одна з колишніх перших учениць Валентина Володимировича — Світлана Бардадимова (Покушевська).


Валентин Володимирович виховав учнів, які мають два-три покоління випускників. Він не просто навчив своїх вихованців, а й зумів захопити їх цирком, перетворити хобі на професію. Це стало змістом усього їхнього життя. Валентин Володимирович все життя був для своїх вихованців визначним авторитетом і наставником. Колишні учні, а зараз вже досвідчені фахівці, йдуть до нього за підтримкою, добрим словом та порадою.


 Редакція газети "РІО-Бердичів" висловлює щирі слова співчуття родині видатного бердичівлянина.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.