Субота, 25 Березня

Про діяльність та показники роботи Бердичівського суду у 2022-му році

13 січ. 2023 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Протягом минулого року у провадженні Бердичівського міськрайонного суду перебувало майже 8 900 справ та матеріалів, з яких понад 7 тисяч надійшли саме у 2022 році; приблизно така ж кількість була розглянута. Судочинство здійснювали семеро суддів, відтак на кожного з них припало у середньому по тисячі справ та матеріалів.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Упродовж минулого року до Бердичівського міськрайонного суду надійшло 4 844 справи, що на 112 менше порівняно з 2021-м роком. Зокрема, зменшилась кількість цивільних (-15%) та адміністративних справ (-15 %), додалося у криміналі (+ 9%) та у справах про адмінправопорушення (+11%).

ЦИВІЛЬНІ СПРАВИ

У 2022-му році до Бердичівського суду надійшло 2045 справ. Ця категорія справ традиційно є найчисельнішою, адже найчастіше громадяни звертаються до суду саме за вирішенням повсякденних питань.

Найбільшу кількість складають позовні провадження, які стосуються сімейних, трудових, земельних, житлових правовідносин, питань права власності та успадкування, відшкодування збитків, виконання зобов’язань тощо. Загалом у 2022 році надійшло 1090 заяв позовного провадження, які усі були розглянуті. Із них по 980-ти було відкрито провадження, 67 заяв повернуто, по 10-ти – відмовлено у відкритті. Закінчено провадження 1168 справ позовного провадження – це 76% до числа усіх справ. 90% з числа закінчених торік справ завершувались з ухваленням рішення, якими у 92% випадків позовні вимоги було задоволено. 364 справи залишились нерозглянутими.

Строки розгляду справ порушені у 68% до кількості справ, закінчених провадженням. (порівняно з 2021 роком майже на 100 справ менше). Основною причиною порушення строків є відкладення справ через неявку у судове засідання сторін чи учасників процесу.
Судові накази – особлива форма судового рішення та зручний механізм захисту неоспорюваних прав, яким певного суб’єкта зобов’язують вчинити певні юридично значимі дії. Найчастіше йдеться про стягнення боргів по сплаті за комунальні послуги, заробітної плати, присудження аліментів тощо. Торік до суду надійшло 834 заяви про видачу судового наказу, розглянуто 705 заяв. Суд видав 417 судових наказів на суму понад 2 млн. грн.

У порядку окремого провадження розглядають справи про визнання особи недієздатною, безвісно відсутньою; про видачу і продовження обмежувального припису, про встановлення фактів, що мають юридичну значимість, про усиновлення та спадщину тощо. У минулому році до суду надійшло 121 таке провадження, було ухвалено 106 рішень.

СПРАВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Нові надходження торік становили 2 415 справ та матеріалів, що майже на 250 справ менше, ніж у 2021 році. Суд виніс майже дві тисячі постанов, понад половина з них – про накладення адмінстягнень, у решті випадків провадження закривалися, утому числі у зв’язку із закінченням строків. До адмінвідповідальності притягнуто майже 1200 громадян. Найбільше з них (334 особи) - за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, на другому місці (197 осіб) – за розпивання алкоголю та вживання наркотичних речовин, і дещо менше (150 осіб) – за вчинення домашнього насильства.

Найбільш поширеними видами адмінстягнень були штрафи, їхня загальна сума становить понад 7 мільйонів 300 тисяч гривень, з них добровільно сплачено понад 2 млн. грн. Також порушникам виносились попередження (43 особи), призначалися громадські та суспільно-корисні роботи (23 особи), 7 осіб отримали стягнення у вигляді арешту, 16 осіб – арешт з утриманням на гаупвахті. Додатковими видами покарання, що застосовувалися найчастіше, було позбавлення водійського посвідчення (272 особи) і конфіскація майна.

Протягом року за вчинення адмінправопорушень застосовано заходи впливу до 34 неповнолітніх. Переважно це попередження чи догана.

Торік суд розглядав також матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб. На розгляд надійшло 6 матеріалів – це майже утричі менше, аніж у 2021-му році. Три посадові особи визнано винними та на них накладено штрафи, відносно двох осіб справи були закриті у зв’язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення, стосовно ще однієї особи справу закрито, оголошено усне зауваження.

КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ

Упродовж року на розгляді Бердичівського міськрайонного суду перебували 735 кримінальних проваджень стосовно 872 осіб, з них майже 300 справ надійшли у 2022 році, що на 9% більше порівняно з попереднім.

У структурі кримінальних справ найбільше таких, що стосувалися правопорушень проти власності (крадіжки, грабежі, розбої, шахрайства, розтрата майна) (33%). На другому місці – злочини у сфері незаконного обігу наркотиків ( 27 %), на третьому - злочини проти життя і здоров’я людей (15,7%).

Усього було розглянуто 253 провадження (третина від усіх кримінальних проваджень) та постановлено 188 вироків, якими засуджено 194 особи, що на 9 осіб більше, ніж минулоріч.

Під час підготовчого провадження було затверджено 21 мирову угоду.

У 2022 році до суду надійшло 1528 клопотань слідчих органів про застосування запобіжних заходів, проведення обшуку, арешт майна, та скасування арешту майна тощо. Всього було розглянуто 1532 клопотання, з яких 1173 задоволено. Також було задоволено 56 із 99 скарг, які надійшли у звітному періоді, - на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора. До суду надійшло 13 заяв про відвід судді, 12 з яких були задоволені.

Кримінальні провадження стосовно жінок

Серед тих, хто притягувався торік до кримінальної відповідальності, були також і представниці прекрасної статі. За рік до суду надійшло 44 провадження, загалом перебувало на розгляді 116 справ стосовно 129 осіб. Розглянуто 41 провадження, з них 28 з постановленням обвинувального вироку: здебільшого за вчинення крадіжок, шахрайства, розтрату майна, злочинів у сфері незаконного наркообігу, ДТП. За тяжкі злочини засуджено чотирьох жінок. 12 проваджень закрито. Щодо однієї особи вирішено застосувати примусове лікування.

Кримінальні провадження щодо неповнолітніх

Минулого року на розгляді перебувало і 28 кримінальних проваджень щодо 33 неповнолітніх ( у 2021-му році 38 і 45 відповідно). Як правило, підліткам інкримінувались крадіжки, грабежі, хуліганства, нанесення тілесних ушкоджень, угони транспортних засобів. Розглянуто 5 проваджень, у трьох з них постановлено вироки: за згвалтування, за крадіжку та за угон транспорту (отримав умовне покарання). Одне провадження було закрите, ще одне - з вирішенням питання про застосування примусових заходів виховного характеру.

Кримінальні провадження, що стосуються війни

За пропаганду війни засуджено одну особу. За виправдовування збройної агресії на розгляді суду перебувало 4 провадження щодо чотирьох осіб. Двох громадян було засуджено, щодо інших справи не були розглянуті. До суду також надійшло та було розглянуто 5 проваджень щодо шести осіб за колабораційну діяльність – усіх було засуджено.

АДМІНІСТРАТИВНІ СПРАВИ

Справ цієї категорії у провадженні суду була традиційно найменша кількість – за рік надійшла 91 позовна заява. Більшість (76) стосувалася спорів із приводу забезпечення громадського порядку та безпеки. Небагато проваджень стосувалися спорів щодо реалізації державної політики у сфері економіки, реалізації публічної політики у сфері праці, регулювання містобудівної діяльності тощо.

94% усіх адміністративних справ, що перебували на розгляді, закінчено провадженнями. 67 справ було розглянуто із прийняттям рішення, у понад 70% випадків позови задовольнялися.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.