Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2370

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2475

Вівторок, 30 Трв

Бердичівські рятувальники про безпечне святкування Водохрещення

16 січ. 2023 Головний інспектор Бердичівського районного управління Сергій Гомонюк

У зв’язку з національною традицією святкування 19 січня на Водохреще передбачається масовий рух людей поблизу водних об’єктів. Тим самим зростає загроза виникнення нещасних випадків на воді. Тож з метою запобігання виникнення різного роду надзвичайних ситуацій під час святкування Водохрещення, Бердичівське РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області звертаються до вас бути вкрай обережними, та надає деякі рекомендації, яких необхідно дотримуватись при перебуванні поблизу водойм та кризі.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Ступивши на кригу, не поспішайте йти далі, зверніть увагу, чи утворюються у вас під ногами тріщини і які вони. Коли під ногами утворюються дрібні радикальні тріщини (від сліду немов відходять врізнобіч променеподібні неглибокі полоси), крига іще може витримати одну людину. Якщо ж довкола сліду утворилися колові тріщини, то думку про вихід на лід слід відкинути.

Враховувати важливо і місце утворення льоду на водоймі. Поблизу берегових заростів або снігових заметів слід бути обережним. Крига, в яку вмерзли рослини та листя, надійною бути не може. Так само й під крутим узбережжям , чи в місці вливання сторонніх потоків. На середині водойми крига завжди міцніша, але на шляху туди слід обминати вмерзлі корчі, стовбури, острівці, снігові замети.

Якщо ви все ж таки потрапите під кригу самі:

 • не впадайте в паніку, пересильте страх та біль, зберіться;
 • позбавтеся від зайвого вантажу;
 • утримуючись на поверхні, досягніть краю ополонки з більш міцною кригою;
 • постарайтеся лягти на лід грудьми або спиною;
 • розкиньте руки в сторони, щоб опертися передпліччями й плечима на кригу;
 • якщо крига слабка – підламуйте її (ні в якому разі не пальцями! – задійте лікті), в напрямку до берега й спробуйте вибратися ще раз, коли відчуєте, що вона міцніша;
 • вибравшись, швидко відкотіться якомога далі від краю ополонки й починайте відповзати від пролому.

Якщо ви надаєте допомогу потерпілому:

 • до місця пролому наближайтеся поповзом на животі з розкиненими в боки руками та ногами;
 • наблизившись на достатню відстань (не ближче, ніж на 1,5 м!), киньте йому один кінець мотузки, ременя, зв’язаний одяг, шарфи;
 • якщо будете подавати дерев’яні предмети (жердини, дошку, лижі, драбину) штовхайте їх, розташувавши впоперек, до місця повалення людини під лід;
 • щойно потерпілий учепиться за поданий предмет, починайте без різких рухів тягти його поповзом;
 • порятованого слід негайно переодягти в сухий теплий одяг, взуття. Обробивши обморожені ділянки, поступово зігрійте, посадіть неподалік від вогню чи джерела тепла. Обов’язково викличте швидку.

У разі виникнення будь якої надзвичайної ситуації чи події телефонуйте до служби порятунку за номером 101 з мобільного.

Vodohresche1

Відео

 • asenposlugi1
 • pamyat
 • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.