Четвер, 2 Лютого

Де будуть перевиховуватись працею неповнолітні бердичівські порушники закону?

Таке питання обговорювалось на останньому засіданні виконавчого комітету, що відбулось на минулому тижні.


Тоді члени виконавчого комітету навіть трохи подискутували, де краще зможуть перевиховати неповнолітніх злочинців - в геріатричному пансіонаті, бібліотеці чи музеї? Але після такої дискусії визначились, що геріатричний пансіонат знаходиться в обласному підпорядкуванні, тому міська рада не може накладати на нього якісь зобов’язання, а крім музею та бібліотеки неповнолітні порушники можуть з користю працювати ще й в ботанічному саду, який відноситься до центру позашкільної освіти.


Та ніхто з членів виконкому не задавався питанням, а скільки ж таких порушників було, наприклад, в минулому році. Відповідь можна знайти в іншому документі нашої міської ради, в проекті рішення щодо прийняття звіту виконання Програми профілактики рецидивної злочинності та правопорушень в Бердичівській міській територіальній громаді на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням Бердичівської міської ради від 18 березня 2021 року.


І, як стало зрозуміло з цього звіту (повний тест його друкуємо нижче), в 2022 році таких порушників було четверо.

 

«Впродовж 2022 року по обліках Бердичівського районного відділу філії Центру пробації у Житомирській області (далі – Бердичівський РВ) пройшло 310 осіб, засуджених до покарань, що не пов’язані з позбавленням волі, 18 осіб, притягнених до адміністративної відповідальності, які проживають на території Бердичівської ТГ, серед яких:

208 осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком, серед яких 3 особи неповнолітнього віку;

32 особи, засуджені до покарання у виді громадських робіт, серед яких 1 особа неповнолітнього віку;

22 особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю;

48 осіб, засуджених до покарання у виді штрафу;

6 осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт;

12 осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт.

Із усіма перебуваючими на обліку засудженими особами було організовано процес проведення індивідуально-виховної роботи за складеними індивідуальними графіками на основі проведення оцінки ризику скоєння повторного кримінального правопорушення.
Крім цього було організовано проведення профілактичних і просвітницьких заходів із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, у т.ч. неповнолітніх, які перебувають на обліку Бердичівського РВ, та їх батьків з питань протидії зловживанню психоактивних речовин, пропаганди здорового способу життя та формування законослухняної поведінки. Організовано і проведення заходів, спрямованих на попередження вчинення нових кримінальних правопорушень.

В результаті зазначеної діяльності впродовж 2022 року 7 особами було вчинено повторне кримінальне правопорушення під час перебування на обліку в органі пробації, що становить 2,2 % від загальної кількості перебуваючих на обліку засуджених осіб.
Впродовж 2022 року 19 осіб, засуджених до покарання у виді громадських робіт було направлено на відбування зазначеного покарання до підприємств комунальної власності, де вони загалом понад 1500 годин займались безкоштовною суспільно-корисною для громади працею.

6 осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт за направленням Бердичівського РВ на підприємствах комунальної власності займались оплачуваною суспільно-корисною роботою загальною тривалістю 830 годин.
Впродовж поточного року засудженими до покарання у виді штрафу до бюджету було сплачено 29070 гривень призначених судом суми штрафу.

За поточний рік працівниками Бердичівського РВ було підготовлено та подано до суду 12 досудових доповідей (інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності) відносно осіб, обвинувачених у скоєнні кримінальних правопорушень. Підготовка досудової доповіді в свою чергу передбачає оцінку ступеня суспільної небезпеки скоєного правопорушення та прорахування ризиків вчинення повторного правопорушення (рецидиву) у разі застосування покарання, що не пов’язане з позбавленням волі.

Крім того за поточний рік Бердичівським РВ в рамках виконання пенітенціарної пробації, за запитами установ виконання покарань відносно 16 осіб, які готуються до звільнення з установ виконання покарань було проведено ряд заходів щодо встановлення можливості проживання після звільнення за обраним місцем проживання.»

roboti1

roboti2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.