Середа, 29 Березня

Резонансну справу про вбивство жінки на Червоній Горі Бердичівський суд більше не розглядатиме через відведення колегії суддів

09 бер. 2023 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

У засіданні, яке відбулося 7 березня, за клопотанням обвинуваченого, яке повністю підтримала його захисниця, колегія суддів Бердичівського міськрайонного суду ухвалила свій відвід від розгляду кримінального провадження за обвинуваченням бердичівлянина в умисному вбивстві, скоєному з особливою жорстокістю з хуліганських мотивів ( 2, 7 ч. 2 ст.115 КК).

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО // Робота у Бердичеві

Аргументуючи свою позицію, обвинувачений послався на те, що Житомирським апеляційним судом скасовано дві ухвали Бердичівського міськрайонного суду про продовження запобіжного заходу для обвинуваченого у виді тримання під вартою від 31.05.20 та від 29.09.2022 р. Остання ухвала скасована цього ж дня, 7 березня. Прокурор заперечив проти відводу суддів, посилаючись на те, що оскаржені рішення вже втратили чинність.

Колегія у складі суддів Олександра Яковлєва, Інни Хуторної, Тетяни Вдовиченко у нарадчій кімнаті постановила клопотання обвинуваченого задовольнити та відвестися від розгляду даного кримінального провадження.

Далі наводимо уривок із ухвали суду:

«Стаття 75 Кримінального процесуального Кодексу України наводить вичерпний перелік обставин, що виключають участь судді в розгляді справи, в тому числі у випадку існування інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.

Дійсно, заявлені у виступі обвинуваченого обставини щодо скасування попередніх, хоча і не чинних, ухвал суду про продовження строків дії запобіжного заходу, мають місце. Наявність таких рішень суду апеляційної інстанції з точки зору стороннього спостерігача, враховуючи попередні численні твердження про нібито порушення вимог закону судом, численні скарги сторони захисту у різні інстанції, хоча і безпідставні, може створити враження про відсутність повної неупередженості складу суду. Водночас суд першої інстанції категорично не погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про відсутність підстав для продовження дії запобіжного заходу, в тому числі у травні-вересні 2022 року, свої мотиви суд викладав неодноразово. На думку суду, зміна запобіжного заходу неминуче призвела б втрати потерпілою стороною доступу до правосуддя, сторона захисту своєю процесуальною поведінкою, навіть при перебуванні обвинуваченого під вартою, затягує розгляд справи. Разом з тим, суд, як і раніше, повністю дотримується вимог закону, а згідно з ч. 3 ст. 415 КПК України висновки і мотиви суду апеляційної інстанції, з яких скасовані судові рішення, є обов'язковими для суду першої інстанції у цьому кримінальному проваджені. За таких умов суд першої інстанції не бачить можливості продовжувати судовий розгляд цього кримінального провадження».

Щоб визначити новий склад колегії суддів, які розглядатимуть дане кримінальне провадження, справу відправили на повторний авторозподіл. Проте призначення не відбулося – у Бердичівському суді не вистачило необхідної кількості суддів.

За матеріалами справи, події мали місце влітку 2018-го року у Бердичеві, в мікрорайоні Червона Гора. 15-річний підліток наніс випадковій перехожій не менше 12 ударів клинком ножа в область голови та верхньої частини тіла. Смерть жінки настала через численні рани, які спричинили масивну крововтрату. Обвинувачення висунуто за п.п. 2, 7 ч. 2 ст.115 КК України, що належить до особливо тяжких злочинів та карається позбавленням волі до 15-ти років або ж довічно. З 2018 року обвинувачений перебуває під вартою.

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.