Понеділок, 5 Червня

Багатодітна переселенка вимушено звернулася до бердичівського суду

23 бер. 2023 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Обмежувальний припис – це не покарання кривдника, а захист постраждалої особи, яка потерпає від домашнього насильства.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Нещодавно Бердичівський міськрайонний суд видав обмежувальний припис чоловіку, який вчиняє домашнє насильство стосовно цивільної дружини. Приписом суд заборонив кривднику наближатися на 50 метрів до місця проживання жінки на строк 6 місяців. На рішення суду може бути подана апеляція.

З відповідною заявою до суду звернулася жінка, яка має статус внутрішньо переміщеної особи та проживає у м. Бердичеві на орендованій квартирі. Заявниця повідомила, що перебувала у фактичному шлюбі з чоловіком, який вчиняє домашнє насильство: у стані алкогольного сп’яніння ображає її, лається, погрожує розправою у присутності трьох дітей. За її зверненнями поліція неодноразово складала на кривдника адмінпротоколи, справи по яких направлені на розгляд до суду, а за однією його притягнуто до адмінвідповідальності. Правоохоронці вже двічі складали  терміновий заборонний припис на чоловіка. Також він перебуває на профілактичному обліку у поліції як особа, яка вчиняє домашнє насильство.

З якою метою видається обмежувальний припис та які наслідки його порушення?

Обмежувальний припис стосовно кривдника – це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої чи постраждалого. Але це аж ніяк не покарання за вчинення насильства - це тимчасовий захід, який виконує захисну та запобіжну функцію до того часу, коли буде вирішення питання про кваліфікацію дій кривдника та прийняття стосовно нього рішення у відповідних адміністративних або кримінальних провадженнях.

Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:

  • заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
  • усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  • заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  • заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.

За порушення обмежувального припису для кривдника  наступає кримінальна відповідальність ( ст. 390-1 ККУ Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або проходження програми для кривдників, за що передбачена відповідальність від 6 місяців арешту або до двох років обмеження волі). Але для цього потрібно фіксувати порушення: обов’язково викликати поліцію, залучати свідків, робити фото- та відеофіксацію чи скрин.

Таким чином, обмежувальний припис, у разі його порушення, суттєво пришвидшує процедуру притягнення кривдника до кримінальної відповідальності. При цьому звернутись за обмежувальним приписом до суду потерпіла особа може вже після першого випадку насильства.

 

 

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.