П'ятниця, 9 Червня

У Бердичеві підвищили вартість харчування дітей та збільшили перелік пільгових категорій

Відповідні рішення було прийняті на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Доповідала членам виконкому про нові ціни начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Попереднє подібне рішення приймалось більш ніж півтора роки тому, а за цей час значно здорожчали і продукти, і електроенергія, і супутні товари та послуги.

Та для того, щоб пом’якшити таке збільшення для батьків вихованців міських закладів освіти новим рішенням змінюється співвідношення між батьківською платою та витратами з міського бюджету. Якщо раніше це було 65% - батьки, а 35% - бюджет, то зараз буде 50/50. При цьому очільниця управління наголосила, що законодавство дозволяє закладати норму, коли всі 100% коштів за харчування сплачують саме батьки.

Тож після прийняття цього рішення плата за харчування становить:

- 48,30 грн. - для дітей раннього віку від 1 до 3 років (ясельних груп) у закладах дошкільної освіти;
- 49,10 грн. - для дітей молодшого віку від 3 до 4 років (молодших груп) у закладах дошкільної освіти;
- 65,35 грн. - для дітей середнього та старшого віку від 4 до 6 (7) років (середніх та старших груп) у закладах дошкільної освіти;
- 29,05 грн. – для учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти;
- 32,50 грн. - для учнів 5-9 класів закладів загальної середньої освіти;
- 34,60 грн. - для учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти;
- 29,90 грн. - для вихованців груп подовженого дня закладів загальної середньої освіти.

Валентина Василівна навела для присутніх для порівняння аналогічну вартість харчування в інших містах, і в більшості з них ціни були ще вищими.

Іншим рішенням на цьому ж засіданні було впорядковано категорії дітей, які мають пільги при оплаті за харчування, або ж повністю звільняються від такої.

Зокрема, практика останнього року показала, що багато військових були не один раз у шлюбі, і діти від попередніх шлюбів не повинні бути обділені, саме тому рішення щодо безкоштовного харчування доповнено таким пунктом:
- право на пільгове харчування мають падчерки та пасинки на рівні із дитиною учасника АТО/ООС/бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, якщо вони проживають у цій сім’ї, стосунки якої зареєстровані шлюбом.

Отже, перелік пільгових категорій складає:

1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

2. Діти із сімей, які зареєстровані в органах соціального захисту населення і отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

3. Діти, батьки яких мають право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, особи яких визначено статтею 10 та 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

4. Діти з інвалідністю.

5. Діти з особливими освітніми потребами, які виховуються в інклюзивних групах.

6. Діти із числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

7. Діти, один із батьків (батьки) яких має статус учасника бойових дій відповідно до п. 13-15, 19-24 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі:

- захищав/захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в антитерористичній операції/ООС, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, або та на інших територіях, де в період виконання цих завдань велися воєнні (бойові) дії;

- пропав без вісті/помер/потрапив у полон чи отримав інвалідність під час участі в АТО, ООС, бойових діях у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

harchi1

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.