Четвер, 28 Вересня

Бердичівський паспортний стіл працює зараз майже без черг

Звісно ж, називається ця організація тепер зовсім по-іншому - Бердичівський районний відділ управління міграційної служби, але в побуті бердичівляни все ж згадують її більше за старою назвою.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Раніше, початок і середина літа були сезоном пікових навантажень на спеціалістів, адже багато людей їхали на відпочинок або ж приїжджали ті, хто працює чи живе в інших країнах, щоб отримати чи поновити документи. В минулому році на відділ було надвелике навантаження, адже кинулись робити паспорти ті, хто раніше ніколи навіть не думав виїжджати за кордон. Тут вдосвіта займали чергу, сперечались і сварились, писали скарги і коментарі в соцмережах.

А сьогодні, зайшовши до відділу я був здивований тишею і майже пусткою. Лише кілька людей очікували чергу, в кабінетах спокійно приймали спеціалісти, а начальник відділу люб’язно погодилась відповісти на кілька запитань журналіста.

Аналізуючи відвідувачів установи, вона каже, що напевно, в минулому році зробили собі закордонні паспорти всі, хто мав нагальну потребу, а зараз це роблять ті, кому терміново він не потрібен, але про всяк випадок, хай буде. Багато дітей зараз за кордоном, а паспорт оформляють їх мами, щоб їздити в гості, ні і батьки, щоб потім не стояти в чергах.

До зменшення черг призвело також відкриття у ЦНАПі міськвиконкому спеціального кабінету, де також надають послуги з оформлення національного чи закордонного паспорту. Але там приймають не всі категорії осіб, тому переселенцям, іноземцям, людям з особливими можливостями чи засудженим, все ж доводиться звертатись лише до міграційної служби.

Але в ЦНАПі людей, які хочуть отримати паспорт ставлять у чергу, яка іноді розтягується до кількох тижнів, тоді, як вони могли б приходити у відділ і відразу починати оформлення. Бувають ситуації, коли цей тиждень чи декілька для людей важливий, і тому вони мають знати, що «паспортний стіл» не закрився, як багато хто думає, а продовжує приймати відвідувачів і надавати необхідні послуги.

І перелік цих послуг навіть розширився. Так, останнім часом дуже багато відвідувачів замовляють доставку готових документів не тільки в інше місто, а й за кордон. Тобто, чекати кілька тижнів чи місяць, поки виготовлять документи тепер не потрібно. Приїхав з Польщі чи Німеччини до родини чи по справам на кілька днів, здав відбитки, сфотографувався, а готовий документ отримаєш вже там, у закордонних відділеннях Паспортного сервісу. Такі відділення вже є в Чехії, Туреччині, Польщі, Німеччині, а планують відкритись ще в Іспанії та інших країнах, де зараз знаходиться багато переселенців. І в цих відділеннях, в принципі, можна не тільки забирати документи, але й замовляти їх виготовлення.

Нововведенням цього року є й те, що раніше в документи, термін дії яких закінчився,ставили штампи про продовження дії на певний термін, а тепер такого не робиться, потрібно лише замовляти нові паспорти. Виключення лише для тих, хто потребує термінового лікування за кордоном.

Зате термін, протягом якого потрібно забрати свої вже виготовлені документи значно продовжили. Протягом дії військового часу та ще двох років після його закінчення документи не будуть знищуватись, а зберігатимуться у відділі.

Зараз можна одночасно оформляти ID-картку і закордонний паспорт, одночасно оформляти паспорти мамі і дітям, та впроваджено ще чимало новацій, які спрощують паспортні процедури.

Одним словом, міграційна служба працює, і скористатись її послугами може кожен охочий. В Бердичеві відділ міграційної служби знаходиться за адресою вул. Героїв України, 67, тел. 4-03-10, працює з вівторка по п’ятницю з 9.00 до 18.00, в суботу з 9.00 до 16.45.

pasport1

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.