Вівторок, 5 Грудня

Неявка до військкомату: які поважні причини звільнять бердичів’ян від відповідальності?

В Україні триває війна, і повістки регулярно знаходять своїх адресатів. Вручають такі і на вулицях Бердичева. Але ситуації бувають різні і трапляється, що у вказаний у повістці день явки виникають форс-мажорні обставини і чоловік не приходить до військкомату. Що тоді? Яка відповідальність за неявку передбачена законом, які причини неявки вважаються поважними і які документи призовник має пред’явити, щоб її уникнути.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Бердичівський РТЦК та СП на своїй сторінці у Фейсбук опублікував пост із переліком поважних причин неявки до військкомату. Серед них:

  • хвороба, яка не дає можливості самостійно пересуватися;
  • потреба у догляді за хворими дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов'язаним, також не повинно бути близьких родичів, які могли б взяти на себе догляд);
  • відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов'язаного чи резервіста.

Цей перелік випадків, коли за неявку до ТЦК та СП не передбачена відповідальність, є у постанові Кабміну від 28.07.2010 р. № 673.

Якщо через одну з таких ви по повістці не прийшли у вказаний час до територіального центру комплектування, маєте надати підтверджуючі офіційні документи. Коли таких не буде - відповідальності не уникнути. Якої саме відповідальності - залежить від змісту повістки. 

При першій неявці без поважної причини до РТЦК та СП (першу повістку вручають для уточнення військово-облікових даних) на військовозобов’язаного чекає адміністративна відповідальність (штраф). При повторному вчиненні порушення протягом року сума штрафу може бути збільшена. Відповідно до Закону люди з інвалідністю мобілізації не підлягають, але якщо їх будуть по повістці викликати до РТЦК та СП мають з’явитись до військкомату. Це щодо повістки для актуалізації даних про потенційного призовника, з’ясування даних, що стосуються сім’ї, наявності дітей, стану здоров’я, працевлаштування і т.д. Після отримання повної інформації військкоматом, людина може бути або звільнена від військової служби, або направлена на проходження військово-лікарської комісії.

Повістку про проходження ВЛК виписують на конкретну дату для проходження медогляду у лікарів - вузькопрофільних спеціалістів (терапевта, окуліста, невропатолога, психіатра, хірурга, стоматолога і інших за потреби та направленням). Якщо чоловік має проблеми зі здоров’ям і ідентифікований як тимчасово непрацездатний, за кілька місяців (від 2-х до півроку) його викличуть на повторне проходження ВЛК. При отриманні заключення про непридатність до служби людину все одно можуть запросити на комісію повторно, але вже за півроку-рік. За відсутності проблем зі здоров’ям може слідувати мобілізаційне розпорядження. Неявка за цією повісткою також тягне за собою адміністративну відповідальність.

Наступну повістку - мобілізаційне розпорядження для несення військової служби - отримують після отримання висновку про придатність. Тоді протягом вказаної доби потрібно з’явитись до призовного пункту для безпосереднього зарахування і відправки до війська. Неявка у за цим розпорядженням вже є кримінальним правопорушенням (стаття 336 Кримінального кодексу України) і тягне за собою обмеження волі на 3-5 років. Ухилянням вважається також підробка документів чи незаконний перетин кордону.

 

Відео

Вікторія Матвєєва

Головний менеджер з інтернет-реклами у РІО-Бердичів

Сайт: https://www.facebook.com/profile.php?id=100094009878398
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.