ПАМ'ЯТКА мешканцям будинків та квартир — РІО Бердичів

Середа, 8 Липня

  • Бердичівський Базар

ПАМ'ЯТКА мешканцям будинків та квартир

Кожні 2 хвилини на території України спалахує пожежа. Кожні 8-10 хвилин у вогні гине людина. Щодня в області виникає 5-8 пожеж, і все частіше гинуть люди. Основна причина цих трагедій – це елементарна необережність у поводженні з вогнем, куріння цигарок у ліжку в нетверезому стані, порушення протипожежних вимог при евакуації печей та електроприладів.

Щоб попередити лихо, Бердичівський міськрайонний відділ Управління у Житомирській області пропонує мешканцям житлових будинків дотримуватись правил пожежної безпеки:


1. Не залишайте без нагляду розтоплені печі. Не доручайте догляд за ними дітям.
2. Постійно утримуйте в справному стані печі, димарі, своєчасно їх ремонтуйте. Впродовж опалювального сезону один раз на 2 місяці очищуйте димарі від сажі. Біля печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути прибитий металевий лист розміром 70 на 50см.
3. Не розпалюйте печі легкозаймистими та горючими речовинами.
4. Не ставте поблизу опалювальних приладів ліжка, шафи, столи. Не сушіть білизну та одяг над запаленими газовими плитами, увімкненими електроприладами та біля печей.
5. Не перегрівайте печі, не складайте біля них дрова, ганчірки, папір та інші горючі матеріали.
6. Дотримуйтесь правил користування газовими приладами. Не дозволяйте дітям запалювати їх. Зверніть увагу на газову плиту. Чи немає в ній просочення газу? Мильна емульсія допоможе швидко і безпечно визначити це. Якщо ж ви почули запах газу в приміщенні, не намагайтеся вмикати світло або електроприлади. Найменша іскра може призвести до вибуху. Відкрийте вікна, щоб провітрити приміщення, і негайно повідомте газо аварійну службу.
7. Не залишайте без нагляду увімкнені електронагрівальні прилади (плитки, праски, чайники тощо), телевізори, магнітофони. Ставте електронагрівальні прилади на неспалимі підставки. Не доручайте догляд за ними малолітнім дітям. Виходячи з квартири, всі електроприлади, обов'язково, відключіть від електромережі.
8. Телевізор не рекомендується встановлювати в металевих стінках, біля штор, опалювальних приладів, накривати телеприймач скатертиною. При його загоранні необхідно вийняти вилку шнура з розетки, накрити цупкою тканиною, щоб закрити доступ повітря; якщо горіння не припинилось, залити вогонь водою і повідомити в пожежну охорону.
9. Для захисту електромереж користуйтеся запобіжниками тільки заводського виготовлення. Не використовуйте тимчасову електропроводку.
10. Не залишайте дітей без нагляду дорослих. Не дозволяйте їм гратися з вогнем або сірниками.
11. Будьте обережні з вогнем в господарських приміщеннях і місцях зберігання легкозаймистих та горючих речовин, на горищах та в підвалах. Для освітлення використовуйте електричні ліхтарі. Горища повинні постійно закриватись на замок.
12. Не паліть цигарки в ліжку – це може призвести не тільки до пожежі, але і до трагічних наслідків. Особливо небезпечне куріння в нетверезому стані.
13. У разі виникнення пожежі негайно повідомте пожежну охорону по телефону «101» та сусідів, щоб вони допомогли загасити вогонь. пам'ятайте, що протяги лише сприяють розповсюдженню вогню. При небезпеці слід залишити житло, вийти на свіже повітря або сходову клітку. Якщо приміщення задимлене, потрібно прикрити органи дихання намоченою у воді тканиною і пригнувшись до підлоги або повзком залишити помешкання. Користуватися ліфтом під час пожежі заборонено.

Головний фахівець Бердичівського МРВ Управління ДСНС України у Житомирській обл. Пилипчук В. О.

Відео

Віталій Пилипчук

Головний фахівець

Бердичівського МРВ Управління ДСНС України у Житомирській області

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.