Бердичівська ОДПІ інформує — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Увага! Увага! Увага!
 9 листопада, понеділок, - останній день подання:

- податкової декларації з податку на прибуток підприємства та фінансової звітності за три квартали при базовому податковому періоді – квартал;


- розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, за три квартали;
- податкової декларації з ПДВ за 3-й квартал платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;
- податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за три квартали платниками, віднесеними до третьої групи;
- податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за три квартали;
- податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями, які перейшли з 3-го кварталу зі спрощеної системи оподаткування на загальну або вперше зареєстровані у 3-му кварталі;
- податкової декларації екологічного податку за 3-й квартал;
- податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 3-й квартал;
- податкового розрахунку з плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за 3-й квартал;
- податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за 3-й квартал;
- податкової декларації збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод… за три квартали;
- податкового розрахунку за спеціальне використання лісових ресурсів за три квартали;
- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за три квартали;
- податкової декларації туристичного збору за три квартали;
- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, за 3-й квартал (форма №1ДФ);
- декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за 3-й квартал;
- звіту про суми податкових пільг за дев’ять місяців.


Понад 10 мільйонів гривень військового збору надійшло від платників Бердичівщини

За січень-жовтень поточного року платники податків спрямували на підтримку армії  понад 10 мільйони гривень військового збору, що майже на 1 млн. більше запланованих надходжень. З них за жовтень 2015 року мобілізовано до державного бюджету 1,3 млн. гривень, що на 600 тис.грн. більше за аналогічний період минулого року та на 400 тис.грн. гривень перевищує заплановані показники.
Нагадаємо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 % від об’єкта оподаткування.
Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. 
Для резидента об’єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.
Об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).


Граничний термін сплати єдиного внеску - 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

Граничний термін сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого за календарний квартал, фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, - нагадують фахівці Бердичівської ОДПІ. 

Порядок сплати єдиного внеску відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону №2464 є, зокрема, фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону №2464 базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Єдиний внесок для зазначених платників встановлюється у розмірі 34,7 відсотка та розмір мінімального страхового внеску становить з вересня цього року 478,17 грн. (1378 грн. * 34,7%)
Відповідно до абзацу третього частини восьмої статті 9 Закону №2464 фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Водночас, згідно з підпунктом 2 пункту 6 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, фізичні особи-підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.
У разі, якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий  день чи інший неробочий день, то останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.


Повідомлення про прийняття працівника на роботу згідно договору цивільно - правового характеру не подається

Фахівці Бердичівської ОДПІ звертають увагу, що повідомлення про прийняття працівника на роботу згідно договору цивільно - правового характеру не подається до територіальних органів Державної фіскальної служби. 

Слід зауважити, що згідно з частиною третьою статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до норм Постанови КМУ від 17 червня 2015 року № 413 “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу”, органи ДФС лише приймають від суб'єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулюють питання трудових відносин, встановлених статтею 24 КЗпП.
Статтею 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Отже, враховуючи вищевикладене повідомляємо, що Постанову № 413 було розроблено Мінсоцполітики відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП, яка містить положення щодо укладення трудового договору. Укладення договорів цивільно-правового характеру зазначеною статтею не регулюється.


Фізичні особи-підприємці можуть самостійно обирати систему оподаткування

Відповідно до Господарського кодексу України підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. 

На сьогодні для фізичних осіб - підприємців існує дві системи оподаткування доходів (спрощена та загальна), одержуваних від здійснення підприємницької діяльності, кожна з яких регулюється окремими статтями Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і має певні обмеження та переваги, а також різний порядок оподаткування таких доходів, ведення обліку доходів і витрат.
Фізичні особи - підприємці залежно від видів діяльності та сум отриманих доходів самостійно обирають системи оподаткування, мають право вільного вибору груп на спрощеній системі оподаткування та відповідно різний спосіб сплати податків.
Застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, також справляння єдиного податку регулюється главою 1 розділу XIV Кодексу, а загальна система оподаткування  -  ст.177 Кодексу.
Якщо фізична особа - підприємець не планує здійснювати підприємницьку діяльність, то у неї є право здійснити процедуру припинення підприємницької діяльності за власним рішенням відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Більш детально з роз’ясненням щодо самостійного обрання системи оподаткування можна ознайомитись у листі ДФС України від 05.10.2015 р. N 9293/Г/99-99-17-02-02-14.

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.