Бердичівська ОДПІ повідомляє: — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Бердичівська ОДПІ повідомляє:

Актуально для платників податків!
Бердичівська ОДПІ звертає увагу.

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) на головній сторінці офіційного порталу за посиланням http://sfs.gov.ua/anonsi/11916.html повідомила, що у зв’язку із завершенням бюджетного 2015 року, з 1 по 4 січня 2016 року буде тривати проведення технологічних регламентних робіт в інформаційних системах ДФС.


У зазначені дні платникам податків, які подають податкову звітність до контролюючих органів засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (далі – в електронній формі), засобами АС «Єдине вікно подання електронної звітності», будуть направлятись лише перші квитанції.


По завершенню проведення технологічних регламентних робіт, почне здійснюватись обробка поданої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі у штатному режимі і буде забезпечено формування та направлення засобами АС «Єдине вікно подання електронної звітності» других квитанцій. При цьому дата реєстрації у контролюючому органі прийнятої податкової звітності буде відповідати даті, зазначеній у першій квитанції.


Отже, перевірку результатів обробки направленої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі необхідно здійснювати, починаючи з 5 січня 2016 року.
Враховуючи зазначене, рекомендується з 1 по 4 січня 2016 року подавати лише податкову звітність, для якої настає термін сплати нарахованих сум.


З 1 січня 2016 року розпочинається кампанія декларування доходів громадян

Бердичівська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2016 року стартує кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році.
Цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.
Декларація об’єднала звітність з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору. Відтепер фізичні особи – платники податків подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, необхідно буде показати податкові зобов’язання з військового збору.
Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:
- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
- інвестиційний прибуток;
- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;
- іноземні доходи.
Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.
Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року.
Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.


Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами стали електронними

Бердичівська ОДПІ Головне управління ДФС в Житомирській області повідомляє, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 02.03.2015 № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності» не обов’язково оформлювати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами як документ у паперовому вигляді.
Інформація про прийняті рішення про видачу, анулювання та призупинення ліцензій розміщується на субсайті ДФС в Житомирській області (http://zt.sfs.gov.ua) в розділі «Реєстри» і є відкритою для загального доступу.
За бажанням платника ліцензію в паперовому вигляді можна отримати у Головному управлінні ДФС у Житомирській області.


Застосування РРО фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп

Бердичівська ОДПІ нагадує, що Законом України від 01.07.2015 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, внесені зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку (далі – ФОП – платники ЄП) другої і третьої груп.
Так, пунктом 296.10 статті 296 Кодексу визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника ЄП.
Якщо ФОП – платники ЄП третьої групи, за три квартали 2015 року перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень, то вони зобов’язані з 01.01.2016 при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
У разі, якщо ФОП – платники ЄП другої групи перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень у 2015 році (незалежно від місяця, в якому відбулося таке перевищення), то вони зобов’язані з 01.01.2016 при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.