Аграріям Бердичівщини про зміни в оподаткуванні — РІО Бердичів

Субота, 4 Квітня

  • Бердичівський Базар

Аграріям Бердичівщини про зміни в оподаткуванні

Фахівцями Бердичівської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області було проведено ряд заходів з аграріями Бердичівщини, де обговорювались питання особливості оподаткування ПДВ, порядок обліку, складання фінансової та податкової звітності сільськогосподарських підприємств, актуальні питання плати за землю та спрощеної системи у 2016 році.


Учасників зустрічі ознайомили з податковими новаціями щодо спецрежиму оподаткування ПДВ, змінами щодо єдиного податку для спрощенців IV групи, залежно від виду їх спеціалізації, плати за землю та ресурсними платежами.


Для аграріїв запроваджено перерозподіл сум ПДВ, так за операціями із зерновими і технічними культурами до держбюджету надходить 85 відсотків, а 15 відсотків - на спецрахунки; за операціями з продукцією тваринництва - 20 відсотків до держбюджету, 80 відсотків - на спецрахунки; за іншими операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами розподіл буде 50х50 відсотків.


Для платників єдиного податку четвертої групи, сільськогосподарських товаровиробників, розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель та їх розташування.


Ставка єдиного податку для спрощеної системи оподаткування 4 групи визначається у відсотках бази оподаткування - нормативної грошової оцінки одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень).


Крім того, встановлено, що у 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням таких особливостей:


1) для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Податкового Кодексу;


2) для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Податкового Кодексу.


Завершальна частина зустрічі відбулась у форматі конкретних запитань – відповідей та дискусії учасників. Жодне запитання не залишилось без відповіді.

Фотогалерея

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.