Помер директор Бердичівського пивзаводу Леон Романович Ліпецький — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Неділя, 31 Трв

  • Бердичівський Базар

Помер директор Бердичівського пивзаводу Леон Романович Ліпецький

Прощання з почесним громадянином міста Бердичів відбудеться сьогодні о 10.00 вдома, 11.00 – МПК 2-й поверх, 12.30 – на території заводу.

Ліпецький Леон Романович

Ліпецький Леон Романович народився 28 червня 1935 року у Бердичеві в сім'ї Романа Івановича та Кароліни Йосипівни Ліпецьких. Сім'я Ліпецьких була велика, всього у родині виросло шестеро дітей.

У десять років – по закінченні Великої Вітчизняної війни – маленький Леон пішов до міської школи №6, що розташована на околиці Бердичева.

1952 року у 17-річному віці Леон Романович закінчує 7 класів школи. Одним з захоплень молодого Леона була радіотехніка – під час навчання у школі він також навчався у радіотехнічному гуртку Будинку піонерів (нині Центр позашкільної освіти ім. О. Разумкова). Але потреба допомагати сім'ї змусила змінити життєві плани – на початку червня місяця він пішов працювати набердичівський рафінадний завод робітником тарного цеху.

У 1954 році Леон Романович вступає до лав Збройних Сил СРСР, проходить службу у морській авіації в Прибалтиці. Тут оволодів військовою професією механіка літака. Через три роки – у 1957 – звільняється зі служби та повертається до роботи на цукрорафінадний завод. Одночасно з роботою навчається у вечірній школі та у 1960 році здобуває середню освіту. Цього ж року вступає до Київського технологічного інституту харчової промисловості на факультет "Машини і апарати харчових виробництв".

На передостанньому році навчання в інституті Леон Романович зустрічає свою половинку – Кароліну, що також була родом з Бердичівщини – з села Никонівка. Побралися Леон Романович і Кароліна Іллівна на четвертому курсі і останній курс навчалися разом.

У 1965 році Леон Романович закінчує інститут. Дружина Кароліна Іллівна також закінчила Київський технологічний Інститут харчової промисловості у 1966 році за спеціальністю "Технологія цукристих речовин". Після навчання Леон Романович продовжує свою трудову діяльність на бердичівському цукрорафінадному заводі. У віці трохи більше тридцяти років стає начальником цеху цукросировини. На цій посаді пропрацював чотири роки.

Невдовзі Леон Ліпецький стає заступником головного інженера цукрорафінадного заводу, паралельно – секретарем первинної партійної організації. Партійне керівництво міста помітило його діяльність на партійній роботі і згодом він обирається на посаду інструктора міськкому партії, під керівництво тодішнього першого секретаря Івана Юхимовича Бражника.

Через деякий час Леон Романович полишає партійну роботу та призначається на посаду директора бердичівського цегельного заводу. А в лютому 1980 року Леон Ліпецький стає директором Бердичівського – тоді експериментального – пивоварного заводу, що був збудований у далекому 1861 році чеським колоністом Станіславом Еммануїловичем Чепом.

Бердичівський пивоварний завод, що наприкінці 90-х років минулого століття був реорганізований у відкрите акціонерне товариство, під керівництвом Леона Романовича Ліпецького став економічно стабільним підприємством, у якому на перший план виноситься якість продукції, а вже потім – ціни і прибутки. Найважливішим кроком до високих показників став компетентний підхід до формування колективу підприємства: професійне навчання, матеріальне і моральне стимулювання. За роки свого існування завод пережив декілька реконструкцій і став сучасним підприємством потужністю 1 млн. дал. на рік.

Бердичівський пивзавод став одним з бюджетоутворюючих підприємств Бердичева. Традиційним на пивзаводі стало і благодійництво – колектив допомагає коштами на проведення спортивних змагань, різноманітних культурних заходів, що проходять у місті.

Рішенням виконкому міської Ради №530 від 15 серпня 2001 року за вагомий внесок у вирішенні соціально-економічних проблем територіальної громади міста Бердичева, популяризацію продукції вітчизняного товаровиробника, велику благодійну допомогу та враховуючи звернення колективу ВАТ "Бердичівський пивоварний завод" Леону Романовичу Ліпецькому присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Також за внесок у розвиток міста Леон Романович Ліпецький відзначений Орденом Бердичева №2, а Указом Президента України Віктора Ющенко Леона Романовича у вересні 2005 року нагороджено орденом "За заслуги" третього ступеня. У червні 2015 року він нагороджений почесною відзнакою "Честь і слава Житомирщини".

За постійну підтримку та допомогу парафії Святої Варвари керівнику Бердичівського пивзаводу Леону Ліпецькому Папа Римський Бенедикт XVI у день престольного свята храму 4 грудня 2008 року передав Апостольську благословенну Грамоту. Доручення Святійшого Отця вручити її виконав єпископ Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський. Саме у костьолі Святої Варвари Леон Ліпецький був свого часу хрещений, вперше сповідався, приймав причастя. Також за декілька років до цієї події Леон Романович за вагомий внесок у розбудову православної громади міста був нагороджений відзнакою та медаллю Української православної церкви: він допомагає у відбудові православних храмів як Московського Патріархату, так і Київського Патріархату (зокрема, підприємство під його керівництвом надавало кошти на спорудження Свято-Преображенського храму, що розташований на вулиці Червоній).

У 2011 році на Алеї Слави, що розташована поряд з приміщенням Управління праці та соціального захисту населення, з'явився стенд, присвячений ветерану праці Леону Ліпецькому. На цей час загальний трудовий стаж Леона Романовича становить більш як 58 років.

Родина Ліпецьких виховала двох синів: старший – Володимир Леонович, як і батьки, закінчив КТІХП, сьогодні директор ЗАТ "Бердичівпиво"; молодший Олександр – військовослужбовець, закінчив Ленінградську військово-медичну Академію імені Кірова.

Джерела і література:

Пасічник М.П. Золото-срібний напій берендеїв. // Бердичіврегіонвидав, 2002. Видання друге, оновлене. – с. 18-23.

Леона Ліпецького благословив Папа Римський. // "Бердичівські новини", №50 (174) від 11.12.2008 р.

Рішення виконкому міської Ради №530 від 15 серпня 2001 р.

Lipeckiy1

Ліпецький Леон Романович.

Lipeckiy2

Леон Ліпецький, 1966 р.

Lipeckiy3

Леон Ліпецький з дружиною та дітьми, 1979 р.

Lipeckiy4

Леон Ліпецький на урочистостях з нагоди 140-річчя Бердичівського пивзаводу.

Фото Віктора Коржука, 2001 р..

Lipeckiy5

Директор Леон Ліпецький та головний бухгалтер підприємства Людмила Столяр.

Фото Віктора Коржука.

Lipeckiy6

Леон Ліпецький разом з працівниками заводу на Святі пива.

Lipeckiy7

Леон Романович Ліпецький на Дні міста Бердичева, 28 червня 2009 року.

Lipeckiy8

Леон Романович Ліпецький на Дні міста Бердичева, 28 червня 2009 року.

Lipeckiy9

Леон Ліпецький у своєму робочому кабінеті.

Lipeckiy10

Стенд на Алеї трудової слави, присвячений Леону Ліпецькому. 2011 р.

Lipeckiy11

Стенд на Алеї трудової слави, присвячений Леону Ліпецькому. 2011 р.

Текст та фото: сайт  http://my.berdychiv.in.ua/

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.