П'ятниця, 22 Вересня

Повідомлення про податок на нерухомість почали надходити мешканцям Бердичева

І потягнулись ці мешканці до податкової інспекції, щоб розпитати, уточнити, розібратись, вияснити або просто переконатись, що сума, написана в повідомленні, не взята зі стелі, а дійсно розрахована правильно і точно.

 На жаль, вони не зробили цього раніше, коли податківці запрошували всіх прийти і провести звірку інформації, а сьогодні зробити це стало трішки важче, адже кількість інспекторів в податковій значно скоротилась і, фактично, лише один працівник займається питаннями податку на нерухомість, при тому, що має ще багато інших обов’язків.

 

Керівник податкової інспекції Ірина Самборська люб’язно погодилась розповісти про нюанси цієї кампанії для нашої газети, і саме під час цієї бесіди до неї звернувся і журналіст з обласного видання з цього ж питання. У дідуся, який з ним прийшов, на кожного з чотирьох власників квартири площею 63 кв.м. прийшло повідомлення про необхідність сплати податку по 75 гривень за «надлишкові» три метри, хоча по закону ця площа мала би поділитись між співвласниками і ніякого податку платити не потрібно було б.

 

Ірина Володимирівна оперативно вирішила цю проблему, а також розповіла, в чому суть інших проблем платників. Повідомлення приходять на померлих мешканців Бердичева, якщо їх нащадки своєчасно не оформили спадщину, приходять на стару адресу власників житла, яке вони вже продали новим господарям, приходять на одну адресу кілька повідомлень на інші об’єкти платника, але без указання їх адреси, або ж не приходять зовсім. До речі, на розноску цих та інших повідомлень грошей не передбачено, тому всі вони розподіляються між інспекторами, які по вечорах та у вихідні ходять по хатам і квартирам та в більшості випадків не передають документи з рук в руки, а залишають в поштових скриньках (якщо такі є).

 

Одна з причин виникнення таких проблем – при зміні місця проживання люди не приходять до податкової, щоб внести зміни до бази даних, а якщо у власника є кілька квартир чи будинків, в повідомленні вказується лише одна, податкова адреса. Крім того, багато проблем виникає від того, що реєстр речових прав почав формуватись лише кілька років тому і в ньому багато інформації або немає, або є помилковою. Дані цього реєстру з Бердичева вносяться до Києва, там на рівні відомств йде передача інформації і потім вона знову повертається в Бердичів, де й друкується повідомлення на сплату податку.

 

Отже в податковій інспекції порадили тим, у кого виникли непорозуміння з оригіналами документів, прийти до кабінету №6 податкової інспекції, а тим, в кого дійсно площа квартири перевищує 60 метрів і оформлена на одного власника - заплатити ті невеликі суми, які ідуть до міського бюджету та будуть витрачені на покращення нашого міста. І ще, при можливості, надати свої нові адреси в податкову та уточнити інформацію про свої об’єкти в реєстрі речових прав.

 

Чимало питань виникає і у власників приватних будинків стосовно того, які з вбудованих і прибудованих приміщень (зокрема гаражі) мають обраховуватись в загальній площі, а які – ні. Але це питання наступної публікації, і там будемо брати пояснення в міській раді, адже саме в її рішенні розписано ці нюанси та ставки податку.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.