До відома громадян – платників земельного податку — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Трв

  • Бердичівський Базар

До відома громадян – платників земельного податку

Бердичівська ОДПІ нагадує, що відповідно до Податкового кодексу України платниками є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктом оподаткування визначено земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив таке право на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності. 

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 281.1 статті 281 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються:
- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери ( за віком);

- ветерани війни та особи , на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війн , гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п.281.1, ст..281 поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше як 2 гектари;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд( присадибна ділянка): у селах - не більше як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більше як 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як0,01 гектара;
для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

У випадку зміни власника земельної ділянки, набуття права на пільги, Вам необхідно пред’явити відповідні документи (зокрема, план-схему земельної ділянки, підтвердження права власності та(або) права на пільги тощо) до Бердичівської ОДПІ за адресою: м. Бердичів, вул. Б.Хмельницького, 24а.
Відповідно до пункту 287.5 статті 287 Кодексу податок фізичними особами сплачується один раз в рік до 29 серпня поточного року.


Шановні громадяни - власники земельних ділянок!

Бердичівська ОДПІ нагадує громадянам про необхідність вчасного проведення розрахунків з державою по платі за землю.
Фахівцями податкової інспекції проведено нарахування та вручені платникам податкові повідомлення-рішення по сплаті земельного податку до бюджету.
Якщо ви не отримали податкового повідомлення-рішення по платі за землю, або ж якщо виникають запитання щодо розміру нарахованого податку, у випадку зміни власника земельної ділянки, набуття права на пільги, або виникнення необхідності уточнення сум земельного податку вам необхідно пред’явити відповідні документи (зокрема, план-схему земельної ділянки, підтвердження права власності та(або) права на пільги тощо) за адресою: вул. Б.Хмельницького, 24-А, кабінет № 6.
Телефони для довідок: 2-40-28, 2-15-42.
Шановні громадяни!
Не зволікайте зі сплатою, бо цей податок надходить до місцевих бюджетів.

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.