Роздрукувати цю сторінку

До Дня захисника України учасникам АТО та сім’ям загиблих бердичівлян виділять грошову допомогу

Нині Україна переживає непрості часи. Вже третій рік у східній частині нашої держави проходять бойові дії, в яких беруть участь як українці, так і чоловіки із сусідніх країн. Щодня, щохвилини, а то і щосекунди, кожен з них знаходиться ніби на лезі ножа, знаючи, що кожна мить може бути останньою.


Важливу місію захищати кордони України, захищати спокій своїх сімей, рідних та близьких виконують і бердичівляни, котрі одними з перших свого часу пішли воювати в зону АТО. На жаль, не всі з них повернулися додому живими і тепер увіковічені на меморіальних дошках, розміщених на навчальних закладах міста. Та пам’ять про них залишається в серцях матерів, дружин і дітей, які навіть сьогодні згадують ці трагічні події зі сльозами на очах, та всіх бердичівлян. Дехто, борючись з запеклим ворогом, отримував і продовжує отримувати поранення, відголоски яких залишаються на все життя та щоразу нагадують про себе.


Усі ці люди потребують не лише уваги зі сторони влади, але і матеріальної допомоги, котра б, звичайно, не залічила рани у душі тих, хто бачив пекло на землі, і тих, хто втратив найдорожче, але певною мірою стала б символом небайдужості з боку міста.


Тому на засіданні виконавчого комітету, що відбулося у середу, 5 жовтня, було вирішено надати одноразову грошову допомогу учасникам АТО до Дня захисника України, що відзначається 14 жовтня. Начальник управління праці і соціального захисту населення Наталія Омельянчук уточнила, яким саме категоріям буде надаватися така допомога.


Отож вищезазначену грошову допомогу отримають учасники антитерористичної операції, яким встановлено статус інвалідів війни, і члени сімей загиблих учасників АТО, які зареєстровані на території міста Бердичева.


Стосовно інвалідів війни, то 9 чоловік мають статус інваліда ІІ групи, 26 чоловік – інваліда ІІІ групи. Додатково у вересні місяці до цих категорій приєдналися ще четверо бердичівлян. Грошова допомога таким особам буде надаватися у розмірі 3500 та 3000 гривень для ІІ та ІІІ груп відповідно.


Члени сімей загиблих військовослужбовців, яких у Бердичеві налічується 34, а нині на облік став ще один, отримають по 2000 гривень. Причому така сума надаватиметься кожному члену сім’ї. Як зазначив міський голова Василь Мазур, таке рішення було прийнято через те, що доволі часто між представниками однієї родини, найчастіше дружинами та матерями загиблих, відбуваються певні непорозуміння та суперечки. Тому вирішили розділити гроші таким чином.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук