Бердичів увійшов в п’ятірку міст з найкращими показниками роботи зі зверненнями громадян — РІО Бердичів

Середа, 25 Квітня

Бердичів увійшов в п’ятірку міст з найкращими показниками роботи зі зверненнями громадян

Такий результат наше місто отримало внаслідок оцінки роботи місцевих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування в області. З 28-ми міст Бердичів впевнено посів друге місце у роботі зі зверненнями громадян. В минулому році місто займало першу сходинку, але, зважаючи на той факт, що навіть Житомир знаходиться на 14-й позиції, даний результат є дійсно достойним показником роботи виконавчого комітету Бердичівської міської ради.


Такою новиною поділилася з присутніми на засіданні виконавчого комітету начальник відділу роботи з територіальною громадою Світлана Борисова, представивши інформацію про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік. Крім того, Бердичів включено до єдиної системи місцевих електронних петицій. Нині є домовленість про співпрацю між Бердичівською міською радою та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» щодо запровадження єдиної системи місцевих електронних петицій в міській раді. Визначені модератори у відділі роботи з територіальною громадою, які готові пройти навчання з даного питання і працювати. Та люди вже можуть звертатися зі своїми електронними петиціями.

Асенизатор


Стосовно роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті, структурних підрозділах та на комунальних підприємствах Світлана Борисова прозвітувала, подаючи наступні цифри. Протягом 2016 року до виконкому Бердичівської міської ради звернулися 5089 громадян із заявами, скаргами та пропозиціями, що на 639 звернень менше, ніж у 2015 році. Основу таких звернень складають питання соціального захисту – 1744, земельних відносин – 1143 та житлово-комунального господарства – 1250. Більшість таких звернень, а це 1669, надійшло від найменш соціально захищених громадян. Це ветерани та інваліди війни і праці, члени багатодітних сімей, одинокі матері та інші, котрі потребують і уваги, і соціального захисту. У зверненнях така категоріябердичівлян порушує питання надання матеріальної допомоги, виплати соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, оформлення субсидій тощо.


Ефективно діє такий вид роботи з громадянами, як звернення на гарячу телефонну лінію «15-05» Служби допомоги та інформування населення, куди надійшло за минулий рік 33 394 звернення, що оперативно вирішувалися спільно з міськими комунальними службами. Крім того, у відділі прийому заяв та документів з питань надання соціальних допомог управління праці і соціального захисту населення працює гаряча лінія 2-23-79, якою станом на 1 січня поточного року було прийнято 14 042 звернення.


Користується попитом у бердичівлян і подання запитів на інформацію. Протягом минулого року до виконавчого комітету Бердичівської міської ради надійшло 115 таких запитів, на які були надані відповіді у визначені законодавством строки.


Бердичівляни приходять зі своїми зверненнями та проханнями вирішити проблемні питання і на особистий прийом міським головою. Таких громадян минулоріч звернулося 306. Були і звернення до управління сім’ї та молоді – 1 328, з яких найбільше – від членів сімей учасників АТО.


Враховуючи такі показники звернень бердичівлян і їхню тематику, варто зазначити, що дана робота представлена тісною та плідною співпрацею як виконавчого комітету міської ради, так і структурних підрозділів і управління ЖКГ. Для громадян це є можливість звертатися за роз’ясненнями, підтримкою та з проханнями. А для працівників відділу роботи з територіальною громадою – це непроста і відповідальна робота, спрямована не лише на забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів влади та місцевого самоврядування, а й на те, щоб допомогти громадянам у вирішенні проблемних питань.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

  • zahid bud
  • baner teatr 30

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • DitSvit1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.