Субота, 25 Березня

Команда учнів, вчителів та батьків Бердичівської школи-інтернату представила колекцію власних доробок

Так сказала у виставковій залі міського Музею історії директор цього комунального закладу Лариса Тарнапольська на відкритті виставки творчих доробок. Адже нині в інтернаті навчається лише 51 так звана «статусна дитина» (тобто дійсно сироти чи такі, батьків яких позбавили батьківських прав), а решта 100 учнів мають батьків, які просто віддали їх в інтернат замість іншої школи. Діти, чиї сім’ї живуть в Бердичеві, щодня приходять з дому і ввечері повертаються додому, ніби в звичайній школі з продовженим днем, а ті, чиї сім’ї живуть в Бердичівському або ж інших районах, залишаються ночувати в школі і лише на вихідні чи свята від’їжджають додому. 

Заклад підпорядковується обласній раді, тому нечасто бере участь у бердичівських міських заходах, але сьогодні сталось саме так. У затишній виставковій залі зібрались як педагоги та учні інтернату, так і педагоги інших міських шкіл на чолі з головою профспілки Анжелою Цвєтковою та ще багато творчих і небайдужих бердичівлян.


Директор музею Павло Скавронський розповів присутнім, що виставкова зала тут майже не пустує, що кілька тижнів – і тут проводиться нова виставка. Так, традиційно виставляють свої роботи місцеві художники (остання така відбулась у березні з нагоди Свята весни), а перед нею були експозиції, присвячені освітянам міста та воїнам-афганцям.


За активну участь в культурному житті міста Павло Скавронський вручив грамоти педагогам-наставникам школи-інтернату, чиї вихованці підготували прекрасні експонати виставки та іншим причетним до її організації бердичівлянам.


Знана в Бердичеві майстриня народної творчості Ольга Дзюрбей у своєму вітальному слові сказала, що за радянських часів не було такої уваги до декоративно-прикладного мистецтва, як нині, і що такі вміння можуть дуже згодитись випускникам інтернату у своєму дорослому житті.


Але найбільше оплесків отримали інші привітальними – творчий колектив учнів школи-інтернату «Вулик». Хлопці весело і голосно заспівали українських пісень, акомпануючи самі собі на домбрі, барабанах, бубні та інших інструментах. Не обійшлось, звісно, і без вчителя музики з традиційним баяном, який і є керівником цього ансамблю.


Після таких вітань присутні приступили до більш детального огляду виставки, і тут вже вони не приховували своїх емоцій та захвату красою творчих поробок з картону, дерева, тканини, соломи, бісеру та ще десятків інших матеріалів, які в умілих руках перетворились в справжні витвори мистецтва.
Виставка триватиме кілька тижнів, то ж ознайомитись з чудовою експозицією закликаємо всіх бердичівлян.

 

P.S. Коли я спитав в педагога-організатора, чи ходили учні школи за останні кілька років у похід з рюкзаками, вогнищем та ночівлею в палатках – відповідь почув негативну. Але про це в інший раз…

IMG 4471

IMG 4474

IMG 4475

IMG 4476

IMG 4478

IMG 4479

IMG 4480

IMG 4481

IMG 4484

IMG 4487

IMG 4488

IMG 4489

IMG 4490

IMG 4491

IMG 4492

IMG 4495

IMG 4496

IMG 4497

IMG 4498

IMG 4500

baner teatr

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.