Навчання дітей в двох бердичівських школах стає дорожчим — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Навчання дітей в двох бердичівських школах стає дорожчим

Таке рішення сьогодні було прийнято на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради і стосувалося воно погодження розмірів оплати за навчання в художній та музичній школах. Перед присутніми членами виконкому виступила з цього приводу начальник відділу культури Валентина Кузьменко, зазначивши, що змінюється плата за навчання на 40 і 50 гривень відповідно.

В музичній школі в залежності від класу інструментів плата була встановлена ще у серпні 2015-го року і становила такі суми: вокал, фортепіано, синтезатор – 120 гривень, акордеон, скрипка, альт, віолончель, духовні та ударні інструменти – 100 гривень, домбра, баян і бандура – 80 гривень. Нині ж, у зв’язку з підвищенням плати на 50 гривень, навчання становитиме 170, 150 та 130 гривень відповідно. Для порівняння було досліджено, які кошти витрачають батьки за навчання своїй дітей в музичних школах інших міст, наприклад, Житомира та Новоград-Волинського. І, як виявляється, на кінець навчального року в них вже були суми у 180 та 200 гривень, проте там вже розроблені проекти рішення на збільшення плати. Тому, як зазначила Валентина Кузьменко, в Бердичеві навіть з підняттям вартість буде все рівно найнижчою.


Крім того, даним рішенням прописано, що на 100% звільняються від плати за навчання діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавленні батьківських прав, і діти загиблих учасників АТО. Рішенням, яке діє на сьогодні, звільнялися від оплати діти, один з батьків яких знаходиться у зоні проведення ООС (раніше – АТО). Нині ж було запропоноване рішення, щоб на 50% була знижена плата для усіх дітей, батьки яких мають статус «Учасник бойових дій».


На кінець цього навчального року з 450 учнів музичної школи, для прикладу, було 116 пільговиків. Це при тому, що в цю кількість включені і діти, батьки яких знаходяться в зоні ООС. Нині ж цей список може значно збільшитися і кількість пільговиків може зайняти більшу половину учнів, які навчаються.


Щодо художньої школи, то до цього діяв розмір батьківської плати у сумі 110 гривень. Надана пропозиція збільшити на 40 гривень – 150 гривень з нового навчального року. Знову ж таки, порівняли з Житомиром та Новоград-Волинським і там вартість на кінець навчального року була 150 гривень, а нині в Житомирі уже встановлено 200 гривень.


Проект рішення був одноголосно підтриманий членами виконавчого комітету, тому з нового навчального року батькам бердичівських дітей, які вже навчаються або ж виявлять бажання навчатися в музичній чи художній школах Бердичева, доведеться викласти за це вже більшу суму, аніж було раніше.

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.