Бердичівські «Разумковці» в п’ятницю провели свій щорічний бенефіс — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Бердичівські «Разумковці» в п’ятницю провели свій щорічний бенефіс

В останній день минулого тижня будівля міського Палацу культури ім. О. Шабельника знову наповнилась кількома сотнями вихованців Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова, а також їхніми друзями, батьками та постійними відвідувачами будь-яких заходів МПК. Цього дня тут проходила щорічна церемонія нагородження «Кращий разумковець».

 


Чарівні ведучі заходу (теж разумковці, звичайно ж) Анна Половинко та Катерина Грищук розпочали вечір такими словами: «Як навесні проростають квіти, так розкриваються таланти у нашому закладі. З літнім промінням сонця, набираючись енергії та сил, крокуємо впевнено вперед. Перші фарби осені надихають на звершення та перемоги, а зима приносить нам чарівну казку, у якій здійснюються усі наші мрії».
За минулий рік у закладі проведено 295 масових заходів, які охопили близько 20 тисяч їх учасників, а всього за рік вихованці ЦПО здобули 478 перемог різних рівнів. А до щорічної церемонії нагородження цьогоріч, крім традиційних номінацій, додали ще й чимало особливих.

 

IMG 8335

 

IMG 8318

IMG 8323

IMG 8331


Першими на сцену сходили переможці номінації «Сузір’я талантів», якими стали вихованці у напрямку хореографічного та циркового мистецтва: Денис Войцаховський, Діана Гуральська, Олександра Кроснік, Єлізавета Томас, Марина Селюк та Дарина Ткачук. А керівник циркового гуртка Петро Герасименко став переможцем у номінації «Серце віддаю дітям».
Наступними нагороджували вихованців напрямку науково-технічної творчості, які перемогли у номінації «Пізнаємо, творимо, перемагаємо»: Катерина Вандиш, Андрій Сазонюк, Михайло Дубравський, Максим Пархомчук, Денис Станкевич, Олександр Бей, Кароліна Пасічник та Денис Чернецький.

IMG 8339

IMG 8340

IMG 8343

IMG 8346
А в номінації «Інтелектуальна гордість» переможцем став вихованець гуртка «Радіоелектронне конструювання» Андрій Откаленко. Андрій – учасник 6-го з’їзду творчої молоді Житомирщини, переможець обласної виставки-конкурсу «Науково-технічна творчість» у номінації «Технологія оснащення» та призер Всеукраїнських змагань учнівської молоді з радіоелектронного конструювання в м. Рівне.
Крім дітей, на сцену за нагородами виходили цього дня і дорослі. Спочатку це були найактивніші мами вихованців (номінація «Крок назустріч»), потім молоді педагоги ЦПО Леся Вікторівна Вікарій та Катерина Олександрівна Кузьмук (номінація «Успішний старт»), а в епогеї церемонії - і керівник Центру Олена Валентинівна Боровська.

IMG 8351

IMG 8352

IMG 8356

IMG 8358

IMG 8365
Також нагороджували переможців у номінаціях «На крилах успіху» (зразковий ансамбль танцю «Яринка»), «Молодіжна ініціатива» (Катерина Грищук), «Окрилені творчістю» (вихованці вокальних та театральних гуртків), «Наша творчість тобі, Україно!» (вихованці гуртків декоративно-прикладного мистецтва), «Творчість єднає нас» та «Пізнаємо природу – пізнаємо світ».
А між виходами на сцену і вітальними словами, звичайно ж, глядачі могли насолодитись вокально-хореографічними номерами у виконанні найкращих вихованок позашкільного закладу.
Про нагороду, для вручення якої на сцену вийшов міський голова Бердичева, потрібно розповісти окремо. Директору ЦПО він вручав бронзову медаль 10-ї Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», яку заклад виборов зовсім недавно.

IMG 8415

IMG 8420
Такі виставки щорічно влаштовує фірма «Виставковий світ» за підтримки і участі Міністерства освіти. Для участі в такій виставці заклади освіти повинні заплатити реєстраційний внесок та окремо орендувати стенд і написати власне те, що потім буде оцінюватись, по суті - невеличку наукову роботу.
Цьогоріч вагомі інноваційні досягнення представили 550 учасників з України, зокрема 84 заклади вищої освіти, 336 закладів дошкільної, середньої та позашкільної освіти, 96 ПТУ та методкабінетів і 34 виробники та постачальники засобів освіти. І більше 200 з них отримали нагороди виставки. Крім ЦПО ім. О. Разумкова переможцем став ще один заклад бердичівської освіти – НВК №10.
Після закінчення церемонії вихованці Центру разом зі своїми педагогами, неначе дружня велика родина, ще довго не розходились, обмінюючись враженнями та фотографуючись на сцені.
Слід сказати, що після минулорічної подібної церемонії у статті я висловив, крім схвальних думок і ряд критичних зауважень до колективу ЦПУ, і ряд з них вже докорінно виправлено. Так, на сьогодні сайт закладу в інтернеті та сторінка у «Фейсбук» - це креативні та швидкооновлювальні сторінки з найактуальнішою інформацією, як виявилось, саме за допомогою молодих педагогів, які отримували на сцені заслужені нагороди.
Є певні зрушення і в частині технічної творчості, у всякому разі - співпраця авіамоделістів з місцевими льотними аматорами не може не радувати, як і співпраця ЦПО з провідним в нашому місті технічним закладом освіти – Бердичівським коледжем промисловості, економіки та права.
На жаль, поки що немає зрушень у туристично-краєзнавчому та мототехнічному напрямках, які раніше культивувались у колишніх Станції юних техніків та Палаці піонерів і мали чималу популярність серед школярів та молоді. Немає зараз і гуртка юних журналістів, а саме в такому колись виховувався Олександр Разумков. І якщо естафету «рокерської школи» нині перейняв Палац культури ім. О. Шабельника, то з іншими зазначеними видами творчості поки що туго.
Працівники ЦПО дорікають, що до роботи зараз дуже важко залучати відповідних спеціалістів, особливо чоловіків. Ніхто не хоче йти працювати на досить невисоку зарплату керівником гуртка. Але чомусь я не бачив і відповідних оголошень. Можливо, майстри технічної творчості (різчики по дереву, ковалі, ливарники, гончари тощо) і хотіли б працювати з молоддю хоча б по кілька годин на тиждень, але їх ніхто не запрошує. Потрібно створити такі умови, щоб ці люди не займались бюрократичною писаниною, а саме передавали молоді творчі вміння і навички.
Цілком можливо, що наступного року і ці скромні побажання будуть почуті, і Центр позашкільної освіти розширить свої можливості саме у вищезазначених або ж інших, не менш цікавих, напрямках.

IMG 8367

IMG 8377

IMG 8387

IMG 8388

IMG 8401

IMG 8407

IMG 8410

IMG 8421

IMG 8433

IMG 8442

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.