Яким маслом кормитимуть бердичівських дітей в 2020 році — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Яким маслом кормитимуть бердичівських дітей в 2020 році

Ще не забулась в пам’яті історія із закупівлею «вершкового масла» управлінням освіти у 2017 році, коли СБУ (?!!) викрило шахрайську схему з постачання під виглядом вершкового масла, продукту, який був зовсім мало на нього схожий, тому й зацікавила журналістів інформація про нові поставки цього продукту в Бердичеві.


Відповідний договір на постачання вершкового масла для шкіл та дитсадків Бердичева підписала начальник управління освіти і науки міської ради Світлана Басюк вчора, 8 січня. Про це стало відомо з інформації, оприлюдненої на сайті «Прозоро».


Тендер на постачання до міських закладів освіти вершкового масла в 2020 році було оголошено ще 13 листопада минулого року. Очікувана ціна закупівлі 12 500 кілограмів цього продукту складала 2 мільйони 562 тисячі 500 гривень, тобто, по 205 гривень за кілограм. До 29 листопада на участь в тендері подали документи чотири фірми, які запропонували свою ціну масла.


ТОВ «Вівальді Д» (виробник масла з смт. Нова Ушиця, Хмельницької області) запропонував найменшу ціну – 156 гривень за кілограм, 1,95 мільйони за всю поставку; ТОВ «ТВК Сервіс» (Житомирська фірма-постачальник, яка пропонувала масло виробництва Черкаського молокозаводу) – 165 гривень за кілограм, 2,0625 мільйони за все: ТОВ «Акріс-Логістик» (Житомирська фірма-посередник, масло «Рудь» Житомирського маслозаводу) – по 190 грн. за кг, 2,373 мільйони за все, і ТОВ «Продукт-Гарант» (Бердичівська фірма-постачальник, яка запропонувала Ружинське масло) – 199 грн. за кг.


Тендерний комітет управління освіти найдешевшу пропозицію відхилив, бо десь на якомусь листочку не було підпису бухгалтера (а тендерна документація – це близько сотні аркушів), другу дешевшу пропозицію відхилив, бо на копіях документів не стояла дата їх звірення, і віддав перевагу третій пропозиції, ТОВ «Акріс-Логістик».


Ось тут, мабуть, і можна було б закричати про «зраду», адже вартість вибраної закупівлі на 400 тисяч більша, ніж можливої дешевшої пропозиції, але, навряд чи це буде правильним. Скоріше за все, чиновники хотіли бачити в школах і дитсадках продукт відомої торгової марки, яка навряд чи буде займатись фальсифікацією. А знайти якусь неправильну кому в тендерній документації, щоб відхилити небажані пропозиції, завжди можна.


Хоча і до великої, чи хоч до якоїсь «перемоги» в організації дитячого харчування у Бердичеві ой як далеко. Тоді як в Житомирі та інших містах України закупають не окремі продукти, а послуги з харчування в цілому, в теленовинах розповідають про революції в шкільних їдальнях із залученням відомих рестораторів, у Бердичеві королевами балу почувають себе бухгалтерки з господарської групи, які складають меню зразка 195… якогось року, а пошарпані бусики різних постачальників по черзі привозять до шкіл то пару пачок масла, то кілька батонів хліба, то жменьки інших продуктів, які в річному тендері складаються в мільйони гривень.


P.S. Для порівняння, зателефонував до місцевого виробника молочної продукції, ТОВ «Агросвіт», які в Мирославці переробляють на масло, сметану та сир, молоко від власних корів з Слободищенської фірми. Представники підприємства сказали, що справжнє вершкове масло вроздріб вони продають по 250 грн за кг, і то їм це не дуже вигідно. А щодо участі в тендерах сказали, що там стільки непотрібних паперів потрібно писати, що в них не залишиться часу на виробництво, а умови на тендер часто пишуть вже під конкретного постачальника.

maslo1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.