На Бердичівщині дипломований кухар розробив шкільне меню за рецептурою Євгена Клопотенка — РІО Бердичів

На Бердичівщині дипломований кухар розробив шкільне меню за рецептурою Євгена Клопотенка

На сесії Бердичівської районної ради у п’ятницю, 07 лютого, одним із питань порядку денного, яке було підтримане всіма присутніми депутатами, став проект рішення «Про організацію харчування учнів закладів загальної середньої освіти Бердичівського району на 2020 рік».

Опираючись на усі відповідні закони, розглянувши пропозиції РДА та постійних комісій, районна рада проголосувала позитивно за здійснення харчування дітей 1-4 класів, а також дітей пільгових категорій шкіл району за рахунок коштів місцевим бюджетів. Крім того, було прийняте рішення рекомендувати сільським головам долучатися до надання фінансового ресурсу для організації харчування в закладах освіти. Вартість харчування залишається у межах 12 гривень на одну дитину, кошти на це є і дане питання є пріоритетним.


Проте, усім присутнім депутатам начальник сектору освіти районної ради Оксана Деліу і заступник голови районної ради Софія Томашевська розповіли про те, як у школах району впроваджується система харчування НАССР - міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів. Цей метод в навчальних закладах є важливим інструментом для контролю безпеки харчування.


Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.
За словами Софії Томашевської, дану програм, запровадження якої є обов’язковим з вересня 2019 року, вже запроваджено в Скраглівській ЗОШ. Це перша школа в Бердичівському районі, яка має повний пакет документів відповідно до цієї системи. У грудні місяці було запрошено ліцензійних фахівців, які розробили повністю весь пакет документів і аналогічно уже цьому пакету буде розроблено документації по всіх школах району.


Окрім того, з гордістю і приємністю заступник голови районної ради зазначила, що у Скраглівській школі працює дипломований кухар, який на сьогоднішній день розробив готове до затвердження двотижневе меню для дітей за рецептурником висококваліфікованиого кухаря, кулінарного експерта, випускника французької школи кулінарії «Le Cordon Bleu» та автора проекту «Нове шкільне харчування» – Євгена Клопотенка.


Це новаторство, але вартість такого харчування не перевищує тієї суми, яка є на сьогоднішній день. Тобто кошти ті самі, але меню радикально відрізняється від того, що використовувалося ще з радянських часів у їдальнях шкіл. А це, як було зазначено, стало можливим завдяки тісній співпраці і відділу освіти, і навчальних закладів та зокрема пошуку нових підходів до якості харчування в освітніх закладах.


Насамкінець додали і те, що районна рада буде залучати кошти з обласного бюджету на харчування дітей до Бердичівського району, а саме на два об’єкти – опорний Озадівський напрям і Скраглівська школа. Відповідні проекти вже розроблені і будуть направлені на розгляд в область.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.