Вища освіта в Польщі: основні нюанси вступу — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Вища освіта в Польщі: основні нюанси вступу

15 лют. 2020 Власкор

Високий рівень підготовки бакалаврів та магістрів у польських закладах освіти сприяє тому, що українські абітурієнти активно їдуть навчатися саме до цієї країни. На сьогоднішній день кількість українців, які вчаться у польських ВНЗ, перевищує 33 тисячі осіб. Згідно офіційним даним, щороку навчання в Польщі у Варшаві, Кракові, Любліні, Вроцлаві та інших містах обирає від 6 до 9 тис. студентів, і ця динаміка залишається позитивною. Справді, вища освіта в Польщі https://proekt-obk.com/service/visha-osvita-u-polshi стає все більш популярною. Давайте подивимось, у чому причина такої популярності та з якими нюансами абітурієнти зіштовхуються при вступі.

Переваги вищої освіти в Польщі

Окрім того, що навчальні заклади Польщі знаходяться найближче з усіх ВНЗ ЄС, є ще безліч інших переваг, про які варто наголосити. Висока якість освіти, практична підготовка, орієнтована на роботодавців – все це лише сприяє вибору на користь польської освіти. Невисокі ціни на освіту, проживання та харчування порівняно з іншими країнами ЄС – справді суттєва перевага. Наприклад, середня вартість навчання у польських університетах становить 2 тис. євро (мінімальна ціна – 800 євро), а на проживання разом з харчуванням на місяць у студента йде близько 200 євро.

Сьогодні роботодавці дуже прискіпливо ставляться до вибору працівників, тому польські заклади освіти намагаються дати студентам якомога якісніші знання та навички. Окрім цього, під час навчання студенти беруть участь у різноманітних обмінах та стажуваннях, де здобувають нові знання. Тож завдяки вищій освіті в Польщі випускники мають змогу бути конкурентними на європейському ринку праці.

Суттєва перевага – відсутність вступних іспитів, якщо ви плануєте вступати на платне навчання. Потрібно лише підготувати типовий набір документів, перелік яких є на сайті кожного з університетів.

Вступ до польських вузів

Перш за все, потрібно обрати університет та спеціальність. Щоб не помилитися з вибором, варто переглянути рейтинг польських ВНЗ. Вгорі рейтингу знаходяться найбільш престижні університети з найкращими умовами навчання, з найкращим викладацьким складом. Саме тут найбільше дбають про теоретичну та практичну підготовку молоді. А при виборі спеціальності варто звертати увагу на вимоги ринку праці. Адже деякі професії потроху відходять у минуле через комп’ютеризацію та автоматизацію процесів.

Перед вступом обов’язково ознайомтеся з переліком документів, які потрібно подавати. Основний документ – оригінал атестата про повну середню освіту та його переклад на польську мову. Деякі освітні заклади просять поставити на атестаті апостиль, який засвідчує справжність документу. Його ставлять у МОН України.

Студентська віза: нюанси з отриманням

Намагайтеся якомога раніше подати документи до ВНЗ, аби раніше отримати підтвердження про зарахування. Далі необхідно швидше збирати документи для отримання польської візи. Починаючи з 2019 року термін розгляду візової анкети збільшили до 60-ти днів. Тому аби потрапити на навчання вчасно, варто швидше готувати документи для отримання візи.

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.