У Бердичівському педагогічному коледжі вже складені вступні іспити — РІО Бердичів

Понеділок, 29 Листопада

У Бердичівському педагогічному коледжі вже складені вступні іспити

Щоправда це для випускників 9-х класів вступна кампанія вже добігла до завершення у плані складання вступних іспитів, творчих конкурсів та співбесід, які проводилися з 14 по 21 липня. До цього, з 30 червня по 13 липня, бажаючі навчатися у коледжах, а їх у Бердичеві, нагадаємо, налічується три – медичний, педагогічний і промисловості, економіки та права – мали змогу подати заяву та документи. Що ж стосується заочної форми навчання та вступу на базі повної загальної середньої освіти, то прийом заяв і документів триває.

Якою цьогоріч є вступна кампанія до коледжів та училищ міста Бердичева, скільки випускників 9-х класів обрали свій шлях у вигляді навчань у цих закладах, які іспити складали, скільки місць бюджет та контрактних представлено у кожному з коледжів і які спеціальності для себе розглядали не лише бердичівляни, а й юні жителі інших міст, сіл т а селиш, вирішили дізнаватися детально у розрізі кожного закладу.


Найперше вдалося поспілкуватися з директором Бердичівського педагогічного коледжу Аллою Лейчук, яка люб’язно розповіла про усі тонкощі вступу та про навчання загалом і в період карантину, який цьогоріч вніс корективи в освітній процес не лише шкіл.
На базі 9-ти класів педагогічний коледж готує спеціалістів за двома спеціальностями: «Дошкільна освіта» та «Музичне мистецтво». Термін навчання – 3 роки 10 місяців. Ліцензований обсяг на «Дошкільну освіту» становить 90 студентів на денну форму навчання та 50 – на заочну, набір на яку здійснюватиметься з 13 серпня через те, що він проводиться на базі 11-ти класів.

З цих 90 місць денної форми навчання 45 є бюджетними, решта – за контрактом і вартість його становить 16 700 гривень на рік. А ось поданих заяв від випускників, бажаючих навчатися безкоштовно, надійшло 61, тому ті, хто у заявлену кількість не потраплять згідно прохідного балу, зможуть навчатися на платній основі. До вступних іспитів на цю спеціальність входить 2 предмети: українська мова (усно) та біологія (усно).


Щодо спеціальності «Музичне мистецтво» на базі 9-ти класів, то вступ здійснюється за іспитами. Сюди входить українська мова у вигляді тестів та фахове випробування – творчий конкурс. На цю спеціальність коледж має 30 ліцензованих місць, 20 з них – державне замовлення, яке виконане повністю, адже надійшло 25 заяв випускників шкіл, бажаючих навчатися безкоштовно.


Загалом, як зазначає Алла Лейчук, абітурієнти продемонстрували дуже гарні результати вступних іспитів, добре були підготовлені, всі вийшли на конкурс і відрахованих та відсіяних під час вступних випробувань не було, що неабияк радує.
Дуже великою привілегією закладів такого рівня, як коледжі, стало те, що цьогоріч є змога на базі 11-ти класів здійснювати набір студентів як за результатами ЗНО, так і за вступними іспитами. Тобто абітурієнти мають право вибору і можуть навіть, для прикладу, з одного предмету надати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, якщо він має гарний результат, а з іншого предмету – скласти вступний іспит. Термін навчання складає 2 роки і лише за однією спеціальністю – «Соціальна справа».


Студентам, які навчатимуться в у коледжі надають кімнати в гуртожитках, адже до Бердичева здобувати педагогічну освіту приїздять і з сусідніх міст, і сіл. Крім того, 45% студентам, які навчаються на бюджетній основі і отримують найвищий бал згідно рейтингу, платять стипендію, а також є соціальна стипендія для студентів із соціально-незахищеної категорії населення відповідно до наданих довідок.
При вступі також діють пільги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони проходять по квоті першими у списку рейтингу складених вступних іспитів. Наприклад, на спеціальність «Дошкільне навчання» дітей пільгових категорій було 10, 4 з них проходять по квоті, а решта – в загальному рейтингу.


Також, за словами директора Бердичівського педагогічного коледжу, враховується сільський коефіцієнт. Це діти із сільських шкіл, які є в державному переліку. Тобто є єдина державна база даних освіти, куди вносять дані про дитину, про те, яку школу закінчила, довідку з місця проживання, а база самостійно вираховує коефіцієнт. Він додається до рейтингових балів і сільська молодь має пільгу на навчання за певними спеціальностями. Педагогічна спеціальність під цю пільгу підпадає.


Варто зазначити, що Бердичівський педагогічний коледж має підписані угоди з вищими навчальними закладами, куди студенти коледжу після закінчення навчання можуть вступити, причому одразу на 3-й курс. Це інститути та університети в Житомирі, Києві, Переяслав-Хмельницькому, Вінниці, Луцьку, Рівному...


Насамкінець Алла Лейчук висловила сподівання, що навчання восени розпочнеться вчасно і в звичному режимі, але і до дистанційного навчання педагогічний колектив також готовий. А все тому, що у закладі дуже успішно пройшов вимушений весняний період такого навчання. У коледжі понад 3 роки впроваджене навчання в Google-класах, все було налагоджене заздалегідь, незалежно від карантину. Завдяки Житомирській облдержадміністрації в коледжі вже 1,5 роки функціонує ліцензований, сучасно оснащений комп’ютерний клас з персональними комп’ютерами, мультимедійною дошкою та відповідною апаратурою. Студенти і викладачі працюють в різних програмах, складали таким чином іспити, проходили теоретичну практику тощо, тому дистанційне навчання, якщо його з вересня впровадять, для коледжу нестрашне, але діти все ж хочуть навчатися традиційно, у спілкуванні, в особистісних стосунках, в аудиторіях.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.