До Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права випускники подали 661 заяву — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Жовтня

До Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права випускники подали 661 заяву

І це, знову ж таки, мова йде про випускників 9-х класів, які на основі базової загальної середньої освіти виявили бажання навчатися тут. Виходячи з кількості ліцензованого обсягу на кожну із спеціальностей, а їх у цьому коледжі набагато більше, аніж в двох інших бердичівських, така кількість поданих заяв – 661 – свідчить про неабияку популярність даного навчального закладу серед абітурієнтів і про те, що конкурс на окремі спеціальності доволі великий.

Але про це дещо пізніше, а наразі, нагадаємо, ми продовжуємо розповідати про особливості цьогорічної вступної кампанії до коледжів міста Бердичева. Найперше знайомили зі вступом до Бердичівського педагогічного коледжу, детально зосереджуючись на спеціальностях, вступних іспитах та формі навчання як для випускників 9-ти класів, так і 11-ти. Нині ж звертаємо увагу на ці деталі вже у Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права, поспілкувавшись з його директором Іваном Демусем.


В усіх коледжах нині проводиться набір абітурієнтів на основі базової загальної середньої освіти (9-ти класів) і вищевказаний не є винятком. До 21 липня проходили вступні іспити по тим спеціальностям, котрі були вибрані випускниками загальноосвітніх шкіл, знову ж таки, не лише нашого міста, а й інших міст, сіл та селищ. А спеціальностей для вступу тут напрочуд багато, тому вибрати є з чого, і ліцензійний обсяг на кожну з них різний, так само, як і поділ його на місця регіонального замовлення та контрактного:


1. «Фізична культура» (обсяг 30, 25 – бюджетні місця, 5 – контракт).

2. «Економіка» (обсяг 30, 14 – бюджетні місця, 16 – контракт).

3. «Облік та оподаткування» (обсяг 35, 14 – бюджетні місця, 21 – контракт).

4. «Фінанси, банківська справа та страхування» (обсяг 30, 17 – бюджетні місця, 13 – контракт).

5. «Право» (обсяг 60 і це все контрактні місця).

6. «Інженерія програмного забезпечення» (обсяг 30, 24 – бюджетні місця, 6 – контракт).

7. «Галузеве машинобудування», що поділяється на такі спеціалізації, як «Хімічне і нафтове машинобудування», «Експлуатація та ремонт обладнання харчових виробництв», «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» та «Сучасні комп’ютерні технології в машинобудуванні» (обсяг 100, 70 – бюджетні місця, 30 – контракт).

8. «Металургія», що поділяється на спеціалізації «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів і сплавів» та «Художнє та ювелірне литво» (обсяг 50, 25 – бюджетні місця, 25 – контракт).


Термін навчання студентів, які вступили на базі 9-ти класів, на кожній спеціальності також різний – 2 роки 10 місяців та 3 роки 10 місяців. Вартість навчання також варіюється:

- «Галузеве машинобудування» та «Металургія» - 9 200 гривень на рік;

- «Право» та «Інженерія програмного забезпечення» - 11 200 гривень на рік;

- «Фізична культура і спорт», «Економіка», «Облік та оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування» - 10 500 гривень на рік.


Щодо набору студентів на основі повної загальної середньої освіти (11-ти класів), то навчання проводиться лише на заочній формі. Сюди входять також випускники освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник» (ПТУ), освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», а також ті, що вже мають вищу освіту і хотіли б отримати диплом з іншої спеціальності. А їх для цього набору дещо менше:


- «Галузеве машинобудування». Термін навчання – 2 роки 10 місяців та 2 роки 6 місяців для осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікаційного робітника;

- «Облік і оподаткування». Термін навчання – 2 роки 10 місяців та 2 роки 6 місяців для осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікаційного робітника;

- «Економіка» Термін навчання – 2 роки 10 місяців та 2 роки 6 місяців для осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікаційного робітника;

- «Право». Термін навчання – 3 роки 6 місяців.


Вартість навчання на рік становить половину вартості денної форми навчання. А вступ проводиться за таким же ж нововведенням, як і в педагогічному коледжі – вступні іспити чи сертифікати ЗНО на вибір. Це, як зазначає директор Бердичівського коледжу промисловості, економіки і права, дуже зручно, особливо для тих, хто не складав ЗНО, а хоче вступати, і для тих, у кого з якогось предмету результати зовнішнього незалежного оцінювання не зовсім гарні. Набір студентів на основі кваліфікованого робітника (після ПТУ) проводиться також без сертифіката ЗНО, на основі диплома, вступного іспиту та фахового випробовування.
На рахунок пільг, то вони також діють і стосуються учасників АТО, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Враховується, як ми вже повідомляли в попередньому матеріалі про педагогічний коледж, сільський коефіцієнт. Студентам, звісно ж, надаються кімнати в гуртожитку, що особливо потрібно для представників незахищеної категорії населення та іногородніх.


Після закінчення даного коледжу студенти мають змогу вступати до вищих навчальних закладів, з якими у коледжу підписані угоди, аби продовжити навчання, але вже за скороченою формою. Проте, як наголошує Іван Демусь, є дуже цікава і вже напрацьована форма на базі коледжу. Мова йде про університети, які тут працюють. Для створення і відкриття нових потрібні викладацько-професорський склад з певною кількістю докторів і кандидатів наук, наукова база тощо. Коледж пішов дещо іншим шляхом. Налагоджена співпраця з університетами, викладачі з яких приїжджають і начитують лекції студентам, які потім отримують дипломи випускників, безумовно, того навчального закладу. Це Київський національний університет архітектури, Одеський політехнічний університет, Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, Київський міжнародний університет лінгвістики і права. Така форма навчання є і дешевшою, аніж навчатися в інших містах, і керівництво коледжу та викладацький склад за домовленістю підлаштовують розклад занять та, і є ще ж дистанційна форма навчання та прямий доступ до методичної бази вищевказаних ВНЗ, і житло винаймати в інших містах не потрібно тощо.


Під час вступних іспитів між викладачами та абітурієнтами були розміщені прозорі екрани. Для іспитів обирали лише великі аудиторії, де можна було б дотримуватися соціальної дистанції. Якщо раніше для написання диктанту формувалися групи із 15 осіб, то цьогоріч ця кількість становила 10 осіб, а кожні групи були розведені у часі, причому погодинно, щоб унеможливлювати скупчення людей.


І насамкінець, вже традиційно, поцікавились у директора Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права щодо готовності до навчання у дистанційній формі, якщо таку впровадять з нового навчального року. Іван Демусь зазначає, що як і всім, кому довелося цієї весни зіткнутися з такою формою навчання, цей коледж також проводив навчання на різних освітніх платформах. Викладачі проводили лекції зі своїх домівок, а ті, кому для пояснення матеріалу, потрібна була дошка, працювали на камеру в кабінеті коледжу. Але, незважаючи на ситуацію, що склалася, усі предмети були повністю вичитані, підготовку до захисту дипломних робіт проводили, хоч це і непросто, і навіть саму державну підсумкову атестацію за різними формами, а нині також викладачі освоюють інші програми. Але і директор, і викладачі, і самі студенти найбільше всього хотіли б навчатися у звичному режимі, адже ніщо не замінить живого спілкування.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.