Медичний коледж Бердичева приймає на навчання за трьома спеціальностями — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Жовтня

Медичний коледж Бердичева приймає на навчання за трьома спеціальностями

Завершальною частиною розповідей про набір випускників на навчання до трьох коледжів міста Бердичева на базі 9-ти та 11-ти класів стає Бердичівський медичний коледж, адже про два ми вже докладно описали раніше. Про те, за якими спеціальностями можна навчатися у даному закладі, які вступні іспити і в якій формі потрібно складати, термін навчання та оплата на рік, можна дізнатися, завітавши на сайт медколеджу. Тут, так само,як і в інших, розміщена інформація абітурієнтам про вступну кампанію, яка містить докладні відповіді на всі запитання як майбутніх студентів, так і їхніх батьків.

Прийом документів і заяв та складання вступних іспитів на навчання, знову ж таки, на основі базової загальної середньої освіти, у цьому закладі проводилися аналогічно до інших коледжів міста – 30.06 – 13.07 і 14.07 – 21.07. Тому всі, хто виявили бажання отримати медичну освіту, обрали або одну із представлених спеціальностей, або ж, можливо, подали заяви на дві, аби підстрахуватися, вже справилися з іспитами і чекають лишень на результати.


Щодо спеціальностей, то в медичному коледжі абітурієнти на базі 9-ти класів можуть навчатися за трьома напрямками:


1. Відділення «Лікувальна справа». Спеціальність - фельдшер. Термін навчання - 4 роки. Вартість навчання – 16 000 гривень на рік.

2. Відділення «Сестринська справа». Спеціальність - медична сестра. Термін навчання - 4 роки. Вартість навчання – 16 000 гривень на рік.

3. Відділення «Стоматологія ортопедична». Спеціальність - зубний технік. Термін навчання - 3 роки. Вартість навчання – 16 500 гривень на рік.


Для вступу випускники шкіл складали іспити з української мови та біології у вигляді тестування, а також творчий конкурс у вигляді ліплення для спеціальності «Зубний технік». Навчання здійснюється за регіональним замовленням та за кошти фізичних або юридичних осіб, але не на всіх спеціальностях. Зокрема, ліцензійний обсяг на спеціальності «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» на основі базової загальної середньої освіти становить по 60 осіб. З них бюджетні місця та контрактні становлять по 30 осіб відповідно. А от на спеціальність «Стоматологія ортопедична» ліцензійний обсяг становить 30 осіб і всі вони за кошти фізичних або юридичних осіб, тобто регіонального замовлення немає.


Окрім того, на «Лікувальну справу» та «Сестринську справу» діють також квоти, по яким зараховується першочергово по 3 абітурієнти. Для осіб, зареєстрованих у селах, та тих, які здобули базову та повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу конкурсний бал множиться на сільський коефіцієнт, що також впливає на вступний рейтинг.


Для випускників шкіл, які мають атестати про повну загальну середню освіту і хочуть навчатися у Бердичівському медичному коледжі, прийом заяв та документів розпочинається з 13 серпня і закінчиться 22 серпня та 1 вересня. Два різних терміни встановлені для тих, хто вступатиме на основі сертифікатів ЗНО і тих, хто складатиме вступні випробування. Адже, нагадаємо ще раз, випускники 11-х класів або ті, хто має вже освіту, але хоче ще й вступити до медичного коледжу, можуть обирати для вступу або результати ЗНО з потрібних предметів, або ж вступні іспити.


Цей набір включає в себе лише два відділення – «Лікувальна справа» (фельдшер) та «Сестринська справа» (медсестра). Термін навчання - 3 роки. Вартість навчання – 16 000 гривень. Ліцензований обсяг становить по 60 осіб і всі вони можуть навчатися лише за кошти фізичних або юридичних осіб.
Наразі ж, згідно поданих документів та заяв для навчання в Бердичівському медичному коледжі випускниками шкіл на основі базової загальної середньої освіти, можна спостерігати, що на зубного техніка перевищення ліцензійного обсягу не спостерігається, а от на інші дві спеціальності воно хоч і невелике – 14 осіб, але є.


Проте чітка картина того, хто ж буде навчатися на майбутнього медика, здобувати усі необхідні вміння та навички, а в подальшому - підвищувати свій професійний рівень, складеться після того, як абітурієнти визначаться з вибором спеціальності, а, може, і фаху. Бо ж зазвичай випускники подають документи у кілька закладів, щоб підстрахуватися і дійсно вступити.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.