Модульне навчання, відсутність буфетів, поділ класів – навчання бердичівлян в умовах карантину — РІО Бердичів

Субота, 4 Грудня

Модульне навчання, відсутність буфетів, поділ класів – навчання бердичівлян в умовах карантину

Як розпочнеться навчальний рік у школах Бердичева, як проходитиме освітній процес в умовах адаптивного карантину, до якого сценарію готуватися вчителям і школярам, а, відповідно, також і батькам, та інші нюанси озвучила на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради начальник управління освіти і науки Світлана Басюк.
Те, що діти 1 вересня підуть до школи на навчання, зрозуміло, але яким чином організовуватимуть вчителі навчальну програму і проводитимуть уроки, а головне – чи готові бердичівські школи в умовах карантину працювати, Світлана Басюк доповіла у контексті питання «Про затвердження мережі освітніх закладів, контингенту учнів та штатів працівників на 2020/2021 навчальний рік».


Контингент вихованців дитячих садочків зменшився

Найперше начальник управління освіти і науки зазначила, що з нового навчального року у мережі освітніх закладів Бердичева функціонуватимуть 13 дитячих садочків, 15 шкіл на 2 заклади позашкільної освіти. Контингент дітей, які відвідуватимуть заклади дошкілля трохи зменшився і становить 3127 осіб. Для задоволення освітніх потреб для дітей з особливими освітніми потребами на базі 5 дитячих садочків - №4, №5, №16, №22 та 26 – функціонуватиме 8 інклюзивних груп для 18 дітей. У цих групах, окрім вихователів, додатково будуть введені асистенти вихователів. За умови звернення батьків інклюзивні групи відкриватимуться протягом року, як це передбачає чинне законодавство. Для дітей, які потребують корекції психофізичного розвитку, функціонуватиме мережа спеціальних та санаторних груп - 29 груп та 2 групи відповідно. Контингент дітей, які відвідують такі групи, становить 482 особи.


Учнів у школах навчатиметься більше, але 10-11 класи сформувались не у всіх школах

Загальну середню освіту бердичівляни можуть здобувати у початковій школі №18, яка є закладом освіти І ступеню, та 14 закладах загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. За оперативною інформацією, як зазначає Світлана Басюк, на сьогодні у школах міста має навчатися 9081 дитина, а це на 150 більше, ніж минулого року. При цьому кількість класів збільшилася лише на 3 за рахунок оптимізації мережі класів. Середня їхня наповненість очікується у близько 27,5 осіб на один.
Другий рік поспіль спостерігається зменшення кількості першокласників. Цьогоріч до школи їх піде 950 у 35 класів бердичівських шкіл. У 10 класи, а їх у школах у цьому навчальному році буде 15, піде 370 осіб. На жаль, цього року без 10-11 класів залишилася школа №7, 10-ті класи не були сформовані у ЗОК №14 та ЗОШ №6, а 11 клас відсутній у школі №8.


Кожен клас у школах буде розділений на групи

Говорячи про 1 вересня, педагоги констатують той факт, що новий навчальний рік розпочнеться у складних умовах – умовах адаптивного карантину, що вимагає певних кроків, які повинні бути забезпечені усіма учасниками освітнього процесу та не позначитися на здобутті знань. А також потрібно враховувати і можливе погіршення ситуації.
Повинна бути підготовлена база до навчання з чітким дотриманням рекомендацій Міністерства освіти України та головного санітарного лікаря. Зокрема, класи планується розподілити за 3-4 групами, для яких буде визначено окремий час початку навчання. Це дозволить забезпечити ступінчастість розкладу та розділити учнів за різними потоками, що зменшить потік дітей і на вході у навчальний заклад і в міському транспорті.
Можливо, варто і розглянути можливість зменшення кількості учнів у класах. Для цього, за словами начальника управління освіти і науки, дітям, які мають хронічні захворювання, пропонуватимуть перехід на індивідуальну форму навчання, педагогічний патронаж, екстернат чи сімейне навчання. В учнів базової та старшої ланки є можливість продовжити навчання за вечірньою формою у ЗОШ №3.


Проводити навчання за системою, яку успішно використовує НВК №10

Крім того, слід змінити підходи до освітнього процесу, і гарним прикладом для цього є модульна система навчання, яку протягом вже багатьох років використовує НВК №10. Тобто замість 6 уроків на день по 45 хвилин буде 3 уроки по визначеній кількості хвилин ( в НВК №10 1 модуль становить 3 тридцятихвилинні уроки з перервами між цими «тридцятками» у 5 хвилин, а між самими модулями, яких на день припадає загалом 3, перерви складають по 20 хвилин). Це, вважають, значно зменшить навантаження на дітей, адже замість 6 уроків їм доведеться готувати вдвічі менше, так само, як носити підручників. Також це дозволить зменшити кількість педагогів, які працюватимуть з класом протягом дня.
Деякі теми і предмети можуть перенести і в дистанційний формат, адже такий варіант теж розглядають, а тому активно визначаються платформи, на яких працюватимуть у цьому випадку і у випадку, якщо ситуація з карантином зміниться не у позитивну сторону.


Буфети у школах не працюватимуть, а учні не прибиратимуть класи

Складним стане вирішення питання харчування учнів. Потрібно чітко продумати час прийому учнями різних класів їжі, аби дотримуватися умов щодо одночасної кількості дітей у їдальні – не більше 4 осіб за одним столом. Задля безпеки дітей тимчасово вимушено закриють роботу буфетів, адже дотриматися дистанції в черзі до них просто неможливо. Тому батькам потрібно подбати про те, щоб діти могли брати з собою щось для перекусу, адже все те, що продавали у буфеті, можна придбати заздалегідь у магазині.
Було прийняте рішення про збільшення штатної чисельності технічних працівників, адже у теперішніх умовах учні 8-11 класів самостійно не можуть прибирати класи. Для дезінфекції використовуватимуться хімічні засоби і тому потрібні технічні працівники для прибирання та проведення такої дезінфекції.
Свято 1 вересня пройде також в іншому форматі. Кожна школа обере свій спосіб проведення урочистостей, але всі вони повинні проходити без масового скупчення людей дотриманням дистанціювання та без відвідування шкіл батьками.


Міська влада вирішуватиме питання підвезення дітей до шкіл

Наприкінці доповіді Світлани Басюк було підняте питання перевезення дітей до навчальних закладів і у зворотному напрямку. У цьому питанні начальник управління освіти попросила міського голову та заступників провести бесіду з перевізниками щодо можливого збільшення кількості транспорту. Адже зранку маршрутками дорослі дістаються місць роботи і до того ж заповнюються у транспорті лише місця для сидіння. І хоч у школах уроки розподілять у часі, зменшивши потік дітей зранку на одну і ту ж годину, це не вирішить проблему перевезення учнів до шкіл.
Тим, хто живе неподалік, зазначають, що простіше, бо можна дістатися пішки, а є ж діти, які живуть в одному районі, а навчаються в школах іншого району, а також вищевказана не сформованість 10-11 класів в окремих школах. От і виходить, що дітям важко зранку буде встигнути дістатися вчасно на навчання. На це міський голова зазначив, що і управління ЖКГ, і управління освіти, і ті, хто мають до цього відношення, спільно будуть вирішувати про можливість курсування шкільних автобусів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.