Красівській школі – 50! — РІО Бердичів

Красівській школі – 50!

З такої нагоди у школі відбулось декілька заходів, на одному з яких пощастило побувати і мені.

 


Учні та вчителі школи приготували не традиційний ранок, а цілий квест для гостей заходу, серед яких були керівники Семенівської об’єднаної громади та донька колишнього голови місцевого колгоспу, ім’я якого нині носить навчальний заклад, Цезаря Леоновича Посудевського.

 


А організатором та натхненником такого оригінального святкування став, звичайно ж, нинішній директор Красівської школи, про якого ми вже не раз писали на сторінках газети, Юрій Балюк.


Незважаючи на те, що ювілейна дата припала на канікули, до школи прийшли і вчителі, і діти, які хотіли показати гостям, чим і як живе Красівська «Школа природи». Саме таку неофіційну назву має нині цей навчальний заклад і докладає багатьох зусиль, щоб це була не лише назва.


За останні роки колектив чимало потрудився, реалізуючи власні освітні, творчі та краєзнавчі ініціативи. Так, за сприяння місцевого лісництва було організовано куточок природи в самій школі, де проводиться чимало уроків і природознавства, і біології, і ботаніки.


Але це не прості уроки, а такі, які заставляють дітей мислити, творити і розвиватись. Так, наприклад, серед сотень звичайних шишок у скляній коробці є одна біла. Вчителі спочатку розповідають, що це шишка з сосни-альбіноса, а потім питають: «А хто у це повірив?». Саме на таких прикладах тут навчають дітей не сприймати все на віру, а критично осмислювати те, про що говорить навіть найулюбленіший вчитель.


Звичайно ж, я захотів в першу чергу побачити те, чим кардинально відрізняється Красівська школа від інших закладів Бердичівського району, тим, що колись було навіть в міських школах, а нині не знайдеш у жодній сільській – учбовими сільськогосподарськими ділянками. Саме тут, за ініціативи нового директора почали відроджувати забуті вже давно уроки городництва та садівництва.


Ще кілька років тому на частині пришкільної території заклали розплідник садових дерев та кущів, у чому школі дуже допомогли ентузіасти такої справи, зокрема, колишній банкір Леонід Киришевський, який зробив зі свого давнього хобі справжній бізнес.


Проводячи в школі уроки по щепленню рослин, він і розповідає школярам про бізнесову складову будь-якої справи. В цьому сезоні учні вже продавали перші саджанці зі свого розплідника та здобували перші навички такого необхідного на сьогодні вміння – добре оцінити зроблене власними руками.
У планах школярів - провести крапельний полив у розсадник, засадити вільну ділянку саджанцями фундука, а ще на виручені з продажу кошти обладнати в школі куточок відпочинку на власний розсуд і смак.


Після побаченого у дворі школи вже не таким незвичайними здавались обладнаний в школі куточок зі зразками місцевих лікарських рослин, етнографічний куточок з макетом селянської печі чи просто гарно обладнані кабінети початкових класів та профільних дисциплін.


А гості свята цього дня на кілька хвили неначе повернулись у дитинство і спробували змайструвати автомобіль з підручних матеріалів та надати йому руху, провести кілька хімічних дослідів та проаналізувати їх результати.


Ну, і не обійшлось все-таки без традиційних віршовано-пісенних вітань та подарунків, виготовлених руками школярів. Гості теж, в свою чергу, дякували учням і вчителям та висловлювали сподівання, що енергії і натхнення директора школи Юрія Балюка може вистачити більше ніж на одну, хоча й таку прекрасну школу.

Krasivka1

Krasivka2

Krasivka3

Krasivka4

Krasivka5

Krasivka6

Krasivka7

Krasivka8

Krasivka9

Krasivka10

Krasivka11

Krasivka12

Krasivka13

Krasivka14

Krasivka15

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Три ведмеді запрошує на роботу

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошує на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.