Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Кухарі навчальних закладів Гришковецької ОТГ представили свої нові страви

Інформацію про це на своїй сторінці у Фейсбук опублікувала голова селищної ради Ірена Лісова:

 


«Презентація нового меню для вихованців дошкілля та учнів шкіл громади відбулася 20 січня у залі харчоблоку Гришковецької гімназії.
Кухарі з усіх закладів освіти, а їх у громаді 13, з'їхались, щоб продемонструвати можливості нового меню (приготували понад 30 страв), поділитись досвідом щодо технології приготування та можливостей закладів в організації харчування.
Потреба осучаснення харчових раціонів у закладах освіти озвучувалась давно; ініціювали її в першу чергу керівники закладів освіти, батьки, побажання висловлювали депутати.
Підготовка нового меню, технологічних карток (їх майже 200 вміщено для зручності у щойно створений збірник) вимагали дотримання принципів здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я, розрахунку основних інгредієнтів їжі (білків, жирів і вуглеводів)та енергетичної цінності.
Крім того, на розгляд можливостей буфетного харчування закладами освіти було презентовано різні види узварів, чаїв та інших напоїв поруч з випічкою і канапками. Що ж, пусковий механізм запущено. Подальші напрацювання будуть здійснюватись у закладах освіти.
Окрему увагу зосереджено також на забезпеченні потреб дітей, які мають особливі потреби в організації харчування. Сподіваємось, що зустрічі кухарів з новинками і пропозиціями продовжимо. Нехай вдаються щедрі, гостинні і безпечні обіди у наших закладах освіти».

 


Такий пост зібрав станом на неділю 104 захоплених коментарів та більше шести сотень «лайків». І якщо з останніми, здається, все в порядку, то коментарів мало б бути більше, адже в сфері освіти громади працює кілька сотень бюджетних працівників.


На сторінці відділу освіти, під цією ж заміткою, я поставив запитання, чи пропонували кухарям стати підприємцями та продавати послуги з харчування, заробляючи набагато більше. На що мені відповіли, що про такий спосіб організації харчування там знають, але вважають, що для нього ще не прийшов час.


Можливо, й не прийшов, але прискорювати його чомусь ніхто не хоче братись. Я навмання набрав на сайті «Прозоро» слова послуги шкільного харчування і виявив сотні тендерів, де відділи освіти не закупають окремо м’ясо, окремо хліб, окремо крупи на цілий рік наперед, а закупають просто кількість сніданків чи обідів.


За телефоном в одному з таких договорів я зв’язався з жінкою з Львівської області, яка нещодавно працювала кухаркою в сільській школі, а віднедавна стала підприємцем і забезпечує харчуванням дві школи у селищі.


Вона розповіла, що цим позбавилась сотень бюрократичних проблем та значно виграла і технологічно, і фінансово. Вона наперед планує кількість продуктів в залежності від необхідності, сама їх закупає у надійному магазині, багато страв готують для буфету, де кожен бажаючий може купити корисні і поживні смаколики. Одним словом, вона ніскільки не жалкує, що стала самостійною, не залежить від «районовських» бухгалтерів, які завжди мали ґешефт з угод з постачальниками, а кухарі мали викручуватись, як з того, що привезли, приготувати щось смачне і корисне.


На Бердичівщині на таку форму організації харчування поки що не перейшли в жодній міській чи сільській школі, хоча колись Максим Самчик обіцяв це зробити. Можливо, тепер у своїй Райгородоцькій громаді йому це вдасться.

kuhari1

kuhari2

kuhari3

kuhari4kuhari5

kuhari6kuhari7

kuhari8kuhari9

kuhari10

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.