Субота, 3 Грудня

Проєкт «Замість тисячі слів…»: зустріч у Публічній бібліотеці Бердичівської міської територіальної громади

03 бер. 2021 Вікторія Кучерява

Замість тисячі слів – позитивні емоції, хвилини дружнього спілкування і творче натхнення. У приміщенні Публічної бібліотеки Бердичівської міської територіальної громади на черговому занятті зустрілися учасники проєкту «Замість тисячі слів…», який реалізується за сприяння ГО «Культурний ді@лог» при фінансовій підтримці програми «Активні громадяни» Британської Ради в Україні.

Ще у 2017-му році дорослі з інвалідністю стали відвідувати творчі зустрічі у міській книгозбірні. А згодом почали збиратися на заняттях, які проводить провідний бібліотекар читальної зали Валентина Бойко. У минулому році був розроблений проєкт «Замість тисячі слів…», головна мета якого – розвиток творчого потенціалу людей з інвалідністю, привернення уваги громадськості до їх проблем та залучення бажаючих до активної участі в житті місцевої громади. Проєкт, повідомила його менеджер Валентина Бойко, виграв грант у конкурсі, оголошеному Британською Радою в рамках Програми «Активні громадяни», і реалізується Публічною бібліотекою Бердичівської міської ТГ за сприяння ГО «Сultural dialogue». В його рамках проводяться щотижневі заняття у бібліотечній залі. Кожний п’ятничник – інтерактивний і приваблює цікавими темами: «Людина починається з добра», «Правила нашої безпеки», «Зупинимо булінг разом», «Видатні українці: знані в Європі», «Цілющі трави нашого краю», «Мій талісман із дитинства» та чимало інших. Формат – найрізноманітніший: години спілкування, дискусії, інтегровані заняття, медичні лабораторії та відеолекторії. І чим тільки не займаються учасники зустрічей: паперовою флористикою, аплікацією, створенням іграшок і святкових листівок! Години спілкування, вважає Володимир, важливі для кожного: «Вони вчать добру та любові до ближніх». Насті подобається творчість, яка об’єднує і дарує чудовий настрій. Костя любить малювати, особливо – зоряне небо…

Валентина Бойко стала для десятьох відвідувачів занять справжнім другом, з яким вони діляться проблемами і листуються в групі «Сонечко» у соціальній мережі «Facebook», розповіла директорка Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської ТГ Тетяна Кущук: «Валентина Вікторівна знайшла підхід до кожного, зуміла стати рідною, постійно взаємодіє з батьками. Учасники проєкту телефонують їй, повідомляють про новини та обмінюються рецептами. Під час карантину виконують у групі творчі завдання». І щороку Валентина Бойко вітає своїх друзів із днем народження добрими словами та приємними подарунками. До впровадження карантинних обмежень влаштовувала чаювання зі смаколиками. До кожного заняття вона готує цікавинки, які нікого не можуть залишити байдужими. В останню п’ятницю зими на відвідувачів чекала історична розвідка «Про рідний край у книжок запитай». За традицією після літературної частини – майстер-клас. Цього разу учасники отримали різьблені вироби із квітучим деревом бажань, на якому причаїлися сови. Старанно розмальовували аквареллю, причому кожний обирав кольори, які підказує фантазія. А в цей час Валентина Бойко розповідала історію про вишню, що росте в її садку, та пташок, котрі перелітають із гілки на гілку… Майстер клас завершився, і у дружньому колі відвідувачі заняття ділилися думками про свої бажання: створити власну сім’ю, бути здоровими, жити в мирній і щасливій країні, де люди радіють та посміхаються. За традицією заняття завершується іграми чи спортивними змаганнями. Цього дня на всіх чекав улюблений боулінг…

У квітні на великій виставці в бібліотеці бердичівляни зможуть побачити творчі роботи учасників проєкту «Замість тисячі слів…»


1000sliv1


1000sliv2


1000sliv3


1000sliv4


1000sliv5


1000sliv6


1000sliv7


1000sliv8


1000sliv9

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.