Команда Бердичівської МГГ № 2 приєдналася до учасників Всеукраїнського змагання «Хештег-Марафон #SafetyChallenge» — РІО Бердичів

Вівторок, 3 Серпня

Команда Бердичівської МГГ № 2 приєдналася до учасників Всеукраїнського змагання «Хештег-Марафон #SafetyChallenge»

Гімназисти Бердичівської МГГ № 2 приєдналися до учасників Всеукраїнського змагання «Хештег-Марафон #SafetyChallenge». Сьомого травня команда «Захисники пішоходів» презентувала учням початкових класів лепбук «Моя безпека на дорозі». Юні розумники захопили школярів квестом – незвичайною подорожжю секретними місцями, запропонувавши їм виконати хитромудрі завдання.


«Хештег-Марафон #SafetyChallenge» – друге Всеукраїнське змагання шкіл із безпеки дорожнього руху для дитячо-молодіжних команд – активістів з усієї України, яке відбувається у три етапи. Проєкт реалізується в рамках Національної програми з дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді «Traffic Challenge» і ІІ-ї декади Дій із безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН. У такий спосіб Україна продемонструє свою активну підтримку світових трендів у сфері безпеки дорожнього руху, зокрема приєднання до Всесвітнього тижня безпеки дорожнього руху, що цьогоріч проходитиме під гаслом «#Love30». Конкурс стартував наприкінці квітня.

Команда гімназистів взяла участь у першому етапі «Моя безпека на дорозі!». У її складі – школярі, педагоги та батьки, розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи БМГГ № 2 Людмила Хомяк: «Ціллю «Хештег-Марафону #SafetyChallenge #Love30» є запобігання нещасним випадкам та зниження травматизму дітей на дорогах. І головне завдання – підняти рівень безпекової грамотності населення, поширюючи світові практики з безпеки на дорозі серед українських шкіл». З справу взялися всі разом, долучилась і соціально-психологічна служба навчального закладу: практичний психолог Вікторія Яровенко та соціальний педагог Людмила Нікуляк.

Лепбук для учнів початкових класів вийшов яскравим і захоплюючим. «Завдяки візуалізації можна просто і доступно роз’яснити дітям правила дорожнього руху, – вважає лідер команди, педагог-організатор Валентина Артемчук. – У посібнику зроблено акцент на нововведеннях: йдеться про перевезення дітей в автокріслах, пересування персональним легким електротранспортом тощо. Деякі нові норми правил дорожнього руху будуть приведені у відповідність з європейськими». Поспілкувавшись із директором БМГГ № 2 Іриною Толочко та натхненниками цікавої ініціативи, журналісти приєдналися до учнів 3-А класу і заступника директора з навчально-виховної роботи БМГГ № 2 Світлани Кондратюк та покрокували на шкільний майданчик. А там малюків чекав несподіваний сюрприз!
Зустріч з працівниками поліції, презентація лепбуку, рух маршрутом квесту і чимало цікавинок


Команда БМГГ № 2 запросила фахівців для тестування створеного посібника з правил дорожнього руху для молодших школярів. До гімназистів завітали представники мужньої професії – працівники підрозділу превентивної діяльності Бердичівського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області. Малюки познайомилися з начальником сектору ювенальної превенції Бердичівського районного відділу поліції Олесею Чубохою та інспекторами сектору реагування патрульної поліції. Гості наголосили на необхідності дотримуватися правил поведінки на дорозі і не нехтувати ними. Діти не лише почули про спецзасоби, якими користуються поліцейські, та обладнання службового автомобіля, а й скористалися рідкісною можливістю – посиділи за кермом машини, ще й сфотографувалися поряд із нею…

На цьому приємні моменти не закінчилися. У класній кімнаті команда «Захисники пішоходів» розпочала презентацію лепбуку «Моя безпека на дорозі!». Креативні шестикласники, підтанцьовуючи та співаючи, закликали «азбуку дороги знати, щоб життя урятувати», наголошуючи: «Безпека починається не з букви «Б», а з тебе!» Поліцейським доручили виконати почесну і відповідальну місію – бути експертами. Педагог-організатор Валентина Артемчук повідомила: «Гості будуть оцінювати, наскільки учні початкових класів знають правила дорожнього руху, подорожуючи локаціями маршруту квесту. Дорожня карта підкаже, де розташовані зупинки. На кожній трьом групам гравців потрібно буде поміркувати над завданнями і довести свою кмітливість. Пам’ятайте: головне – не лише знати правила, а й виконувати їх».

Лепбук, дійсно, – чарівна книга із різними кишеньками, які містять пам’ятку пішохода, ребуси, дорожні задачки, розмальовки, казки та поради, як пройти лабіринт. Не обійшлося і без корисної руханки «Сигнали світлофора». Друзі з 6-А координували дії та пересування маленьких «пішоходів», а небайдужі експерти доповнювали їх відповіді, нагадували й радили. Валентина Артемчук, головний «регулювальник руху» на уявній дорозі, вболівала за кожного. Ну а коли учасники квесту, впоравшись з усіма загадками, досягли фінішу, пообіцяла: лепбук презентуватимуть і в інших класах. Нарешті, слово – експертам, які винесли свій вердикт. Інспектор сектору ювенальної превенції Денис Ярандін порадував позитивними висновками: «Гімназисти добре знають правила дорожнього руху і заслуговують на відзнаку». Третьокласникам вручили Грамоту та привітали аплодисментами. Півгодинна презентація-квест промайнула, як одна мить…


Попереду – ІІ-й і ІІІ-й етапи освітнього марафону. Підбиття підсумків відбудеться з 1-го до 15-го червня. Команди-переможниці отримають фінансування проєктів із поліпшення безпеки руху: за І-е місце – 50 тис. грн, за ІІ-е – 20 тис. грн і за ІІІ-є – 10 тис. грн. Також передбачені додаткові цінні призи у спеціальних номінаціях. Окрім того, 100 шкіл будуть забезпечені комплектами світловідбивних жилетів. Побажаємо команді «Захисники пішоходів» Бердичівської МГГ № 2 отримати максимум користі та задоволення від участі у Всеукраїнському змаганні. Успіхів вам, гімназисти, і безпечних доріг!


2shkola1


2shkola2


2shkola3


2shkola4


2shkola5


2shkola6


2shkola7


2shkola8


2shkola9

 

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.