Понеділок, 3 Жовтня

Розпочала роботу краєзнавча конференція «Бердичівщина в історії України»

Всеукраїнська краєзнавча конференція з такою назвою розпочала сьогодні свою роботу в приміщенні Бердичівської районної ради. Присвячено проведення конференції 120-річчю з дня народження відомого історика та краєзнавця Гаврила Григоровича Богуна.

 


Організаторами конференції виступили Національна спілка краєзнавців України, Житомирська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Державний архів Житомирської області, Житомирський обласний краєзнавчий музей, Історичний факультет Житомирського державного університету ім. І. Франка, Бердичівська районна рада, Андрушівська та Бердичівська міські ради, Гришковецька, Ружинська та Червоненська селищні ради, Вчорайшенська, Краснопільська, Райгородоцька, Семенівська та Швайківська сільські ради і Музей історії міста Бердичева.

 


Незважаючи на таку велику кількість офіційних організаторів, усім, хто прибув на конференцію, звісно ж, відомо, що головним її натхненником і фактично головним організатором всіх подібних конференцій останні двадцять років був і є нинішній директор Музею історії Бердичева Павло Степанович Скавронський.


І, звичайно ж, саме він відкрив сьогодні роботу конференції та надав слово для привітання представникам об’єднаних територіальних громад колишнього Бердичівського району і заступнику голови районної ради вже Великого Бердичівського району. Таку назву ми самі собі придумали в редакції і часто вживаємо для точнішої характеристики нової адміністративної одиниці, а ось Павло Степанович в інформаційному листі з приводу конференції дав наукове визначення поняття «Бердичівщина».


«Бердичівщина - це історико-географічна територія, яка об’єднує нині землі з населеними пунктами, що входили за адміністративно-територіальними поділами в ході історичного розвитку як до Бердичівського повіту, Бердичівської округи і Бердичівського району, так входять нині до новоутвореного Бердичівського району в зв’язку з сучасним процесом децентралізації згідно з ПОСТАНОВОЮ Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 р.».


В президії конференції, крім Павла Скавронського та Володимира Діхтяря, почесне місце займав також завідувач кафедри права Житомирського державного університету ім. І. Франка, доктор історичних наук, професор Іван Іванович Ярмошик. Перед початком наукових доповідей Павло Степанович вручив йому орден українського козацтва від імені керівника обласного козацтва Віктора Васильчука за великий внесок в історичні дослідження козацької доби.


Також перед доповідями присутні вшанували хвилиною мовчання краєзнавців, які пішли у вічність за останній рік: Михайла Михайловича Бедя, Юрія Михайловича Лукуца та колишнього учня нашої 11-ї школи, викладача Ніжинського університету Олександра Сергійовича Вобленка (єдиного бердичівлянина, який побував на Антарктиді).


Збірник наукових статей, виданий до конференції, буде розповсюджено по всім бібліотекам України, тож ознайомитись з ним можна буде в міській чи сільських бібліотеках.

konferenciya1

konferenciya2

konferenciya3

konferenciya4

konferenciya5

konferenciya6

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.