Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Бердичівські школярі нарешті розпочали екскурсійний сезон

Останніми днями на вулицях можна побачити групи хлопців та дівчат з рюкзачками, які збираються біля шкіл для того, щоб вирушити на екскурсії по рідному Бердичеву чи в поїздки до сусідніх міст.

 


Карантинні перестороги відбили охоту проводити подібні заходи навіть у тих вчителів, які раніше хоч трохи намагались урізноманітнити шкільні заняття екскурсіями або просто прогулянками. І сьогодні ледь-ледь відновлюється така корисна і цікава для школярів діяльність.

 


Найпопулярнішим маршрутом для міських екскурсій був завжди і залишається нині похід до Кляштору босих кармелітів та до Музею історії Бердичева. Вчора тут було на екскурсії більше п’яти класів міських шкіл (хоча записалось ще більше), на завтра теж заплановані відвідини учнями, а сьогодні сюди завітали два класи четвертої школи разом зі своїми вчителями.


На вході до музею їх привітав особисто його директор Павло Скавронський та запросив оглянути цікаві експозиції. Чесно кажучи, я навіть здивувався, як тихо і уважно слухали розповідь екскурсовода хлопці та дівчата. Але працівники музею сказали, що так зазвичай буває лише в перших залах, а потім увага дітей розсіюється, починають говорити, відволікатись, але все одно ведуть себе більш-менш виховано.


В більшості бердичівських шкіл головними організаторами і натхненниками екскурсій до інших міст, зазвичай, є активні батьки школярів, а вчителі та дирекція не спішать проявляти ініціативу, а часом навіть не дуже хочуть підтримувати задумки батьків і учнів. Основними напрямками поїздок є міста Житомир, Вінниця, Київ і значно рідше Львів та Карпати.


Але ці поїздки (та й екскурсії) по кількості не йдуть ні в яке порівняння з шкільними екскурсіями у Німеччині чи навіть в Польщі. У Німеччині навіть осінні, зимні та весняні канікули не починаються в один час, а розбиті в календарі між різними федеральними землями, щоб зробити навантаження на екскурсійні об’єкти рівномірним. В Польщі в дні канікул вокзали і потяги забиті шкільними групами, в музеях всіх європейських країн завжди можна побачити учнівські групи, які сидячи на підлозі серед експонатів, слухають пояснення свого вчителя, котрий проводить з ними урок.


Залишається лише сподіватись, що після послаблення карантинних обмежень екскурсійна активність бердичівських школярів відновиться, але це можливо лише за співпраці учнів, батьків та вчителів.

ekskursiya1

ekskursiya2

ekskursiya3

ekskursiya4

ekskursiya5

ekskursiya6

ekskursiya7

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.