Зустріч голови суду та бердичівських студентів-правників – уперше, неформально, відверто — РІО Бердичів

Середа, 20 Жовтня

Зустріч голови суду та бердичівських студентів-правників – уперше, неформально, відверто

31 трав. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Від юристів теперішніх – юристам майбутнім: голова суду провів зустріч зі здобувачами юридичного фаху Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права.

У навчальному закладі часто практикують живе спілкування студентів з фахівцями різних галузей, не винятком стала і перша ластівка такої співпраці із Бердичівським міськрайонним судом.


Його голова Олександр Яковлєв зумів викроїти у своєму похвилинно розписаному щоденному графіку трохи часу для спілкування з майбутніми колегами. Розповів, як працює в умовах реформування бердичівський суд, яку територію нині обслуговує, який рівень завантаженості має. Відповів на запитання про переваги та недоліки КПК 2012-го року, пояснив особливості роботи запровадженого ним інституту слідчих суддів, які здійснюють судовий контроль за дотриманням прав та інтересів громадян у кримінальному провадженні на стадії досудового слідства.


Цікавило студентів і те, чому деякі справи, кримінальні особливо, розглядаються роками. Дізналися від голови суду, що у переважній більшості затягує процес неявка учасників. Інші питання стосувалися частоти призначення покарань у вигляді адміністративного арешту і місць його відбування, а також причин постановлення виправдувальних вироків. Щодо останніх, то найчастіше суди виправдовують обвинувачених через процесуальні порушення, допущені органами досудового розслідування.


Для студентів-третьокурсників це був перший досвід неформального спілкування із суддею, тож, крім питань про діяльність суду, не могли не спитати про те, а як стати служителем Феміди. «Той, хто хоче бути суддею, має налаштуватися на тривале та постійне навчання, безліч іспитів та перевірок, а також на велику працю», - зазначив Олександр Яковлєв. В Україні нині не вистачає суддів, тож шлях до суддівської кар’єри хоча і непростий, але відкритий. Здолати його без ґрунтовних знань - неможливо, наголосив голова суду, закликавши молодь до старанного навчання, яке обов’язково допоможе досягти в житті успіху.


Дякуємо керівництву БКПЕП за підтримку пропозиції про співпрацю і сподіваємось на її продовження у новому навчальному році.

pravoviki 1

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.