Вівторок, 27 Вересня

Науковий пікнік для учнів молодших класів у Бердичівській міській гуманітарній гімназії №2

31 трав. 2021 Вікторія Кучерява

Чи знаєте ви, що таке пікнік? Скажете: так? О, вам не зрозуміти цього відпочинку просто неба, якщо ви не побували на науковому пікніку у Бердичівській міській гуманітарній гімназії №2. Напередодні Свята останнього дзвоника його учасники, учні молодших класів, смакували науку весело і з гарним настроєм, проявляючи винахідливість та кмітливість.

Дні науки давно прижилися у БМГГ № 2. Людині притаманне прагнення пізнавати навколишній світ, а дітям – тим більше. Щоб наука запалювала вогники в очах найменших школярів, треба відкривати її цікаві сфери, вважають у гімназії. А це можна робити весело та захоплююче! Учні початкових класів, розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Кондратюк, щороку працюють над індивідуальними проєктами та захищають їх перед учителями і батьками: «Тематика різноманітна: від радіоелектронних сніжинок до вишиванок та ляльок-мотанок. У цьому навчальному році ми вирішили змінити формат свята науки й перевести його у площину наукового пікніка, мета якого – розвинути творчу складову особистості та критичне мислення, поєднати міждисциплінарний і проєктні підходи в освітньому процесі Нової української школи. Таким чином намагаємося підготувати учнів початкових класів до технологічних інновацій життя, підтримати інтерес до природничо-математичних і технічних дисциплін».


Які ж «страви» винесли організатори дійства на шкільний майданчик? Тут можна було побачити виставку-сушку, яка знайомила з проєктними роботами учнів 1–4-х класів, аплікації різних систем органів людини з ниток, стрічок, манки, макаронів, пластиліну та одноразових пакетів. Увагу привертали гарненькі годівнички для птахів: їх узимку школярі розвішували на деревах біля гімназії. Варто було подивитися на ляльок-мотанок, аплікації вишиванок і дитячі малюнки. Щоб усім вистачило місця, пікнік влаштовували двічі. Ми зустрілися з юними чомучками з 1–2-х класів. Познайомилися і з тими, хто за успіхи у навчанні й творчості отримав солодкі медалі і Дипломи «Лідер читання», «Лідер із техніки читання» та «Учень року». Слід поаплодувати гімназистам із 4–Б, які здобули почесне звання «Клас року». Нагороди дітлахам вручили натхненники програми – заступник директора Світлана Кондратюк та педагог-організатор Валентина Артемчук. Амбасадори, представники учнівських команд, отримали маршрутні листи, і почалося! Повірте, дорослим: педагогам та батькам – було не менш цікаво, ніж допитливим школярам.


П’ять локацій – п’ять захоплюючих лабораторій


У лабораторії «Хімія» вчитель Алла Крсек творила дива: діти могли експериментувати з напоєм «Кока-кола», цукерками «Ментос», драже «Skittles», содою та миючим засобом. Вони власноруч створювали фонтан, «зубну пасту для слона», веселку і розкрили секрет «хімічного хамелеона». У захваті висловлювали здивування емоційними вигуками! А у наступній локації школярі перевтілювалися в конструкторів. Забувши про час, разом із вихователем Тетяною Сагайдак працювали з танграмами і за зразками створювали різні фігурки тварин – від простіших до складніших. Аналізували, приймали рішення та моделювали.

У лабораторії «Географія» вихователь групи подовженого дня Світлана Павлусь зацікавила будовою вулкана, захисними костюмами вулканологів, сейсмографом і світлинами 12-ти найбільших вулканів світу. До речі, щоб влаштувати власний маленький удома, це досить легко зробити за допомогою оцту, соди та барвників. На виставковому столику в локації «Біологія» стільки незвичайного, що так і кортіло доторкнутися до муляжів черепахи та ящірки! Але дівчаткам і хлопчикам довелося поламати голови над ребусами та загадками про рослинні і тваринні символи України. З учителем біології Наталією Бугаєнко із задоволенням складали пазли й повторювали правила поведінки в лісі, якщо раптом зустрінеться гадюка.

У лабораторії «Фізика» вчитель Олена Фурзікова за допомогою спектроскопа показала веселку, а електрофорної машини – блискавку. Учні побачили, як утримати рівновагу, створивши простеньку іграшку з дерев’яних паличок, зубочистки, корка та пластиліну. Користуючись «таємними чорнилами» (молоком), учитель продемонструвала на аркуші паперу невидимий напис. Відмінний спосіб пограти у шпигунів!

Юні науковці, натхненні новими знаннями і креативними ідеями, робили спільні світлини у фотозоні та обмінювалися враженнями. Влада Склярова очікувала від цього свята чогось особливого і веселого, сподівання виправдалися: «Настрій – супер! Хочеться займатися науковими дослідженнями». «Вдруге беру участь у такому пікніку. Сьогодні сподобалися різні лабораторії, особливо «Фізика», «Хімія» і «Географія». Мені цікаво спостерігати за фізичними явищами та хімічними процесами. Захоплюють оточуюча природа – польоти птахів і космос – техніка, апаратура й планети. А вдома люблю змішувати мило…», – розмірковував другокласник Марк Ткачук. Дії дітей захопили й батьків.

Тетяна Володимирівна, мама Влади, з повагою відгукується про вчителів: «Чудове свято, прекрасна організація! У гімназії працюють досвідчені педагоги, винахідливі і невтомні в пошуку нового, пізнавального». А потім маленькі дослідники розійшлися класами – підбивати підсумки, узагальнювати отримані у лабораторіях знання, щоб створити буктрейлер. А слайди розповідають про діяльність в одній із лабораторій. Людмила Грабовська та її розумники з 1–Б об’єдналися в групи і займалися справами географічними. Діти сканували QR-коди та розгадувати явища природи. Отож зробили один із кадрів буктрейлера. Спільний фотоколаж розповів про яскраві моменти дослідницької діяльності молодших школярів під час наукового пікніка.


Ця робота продовжується учнями старшого віку, членами Малої академії наук. Зрозуміло, що в конкурсі-захисті наукових досліджень гімназисти постійно стають переможцями. У цьому навчальному році на обласному етапі вони посіли три призові місця.

MG2.nauka 02

MG2.nauka 03

MG2.nauka 04

MG2.nauka 05

MG2.nauka 06

nauka 6 1

MG2.nauka 07

MG2.nauka 08

MG2.nauka 09

MG2.nauka 10

MG2.nauka 11

MG2.nauka 12

MG2.nauka 13

MG2.nauka 14

MG2.nauka 15

MG2.nauka 16

MG2.nauka 17

MG2.nauka 18

MG2.nauka 19

MG2.nauka 20

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.