Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Пришкільні табори Бердичева – чи варто щось змінювати?

08 черв. 2021 Олександр Доманський

Сьогодні цікаву картину довелось спостерігати поблизу міського Палацу культури, де проходила ігрова програма для учасників пришкільних таборів бердичівських закладів освіти.

Тут зібрались діти майже з усіх шкіл міста. Я поцікавився у вчительки сьомої школи, чи не доцільніше було дітей повести в ліс на Завидню, чи в парк біля ставу, на що почув відповідь, що може б це було і доцільніше, але була вказівка вести дітей саме сюди.


Діти прийшли з рюкзачками, де дбайливі батьки поклали їм по бутербродику чи пляшці з водою, але не всім дітям одягли головні убори, і тому бути на сонці було не зовсім комфортно.
Але після закличних команд ведучої цього заходу, режисерки «Музично-драматичного театру на Європейській» Анни Середюк, діти поступово забували і за рюкзаки, і за сонце, і включатись в цікаву гру. За командами ведучої та повторюючи акторів, які їй допомагали, дітлахи синхронно (наскільки це можливо) крутились та танцювали, немов би беручи участь у великому флешмобі, який часто показують у фільмах.


Після побаченого, я звернувся до відділу освіти, щоб розпитати як ще проводять своє дозвілля діти у пришкільних таборах і отримав не тільки розповідь, але й чимало фото та відео цікавих заходів.
Цьогоріч пришкільні табори називають не «оздоровчими», а таборами дозвілля та відпочинку, і оскільки харчування тут нині не передбачено, то працюють ці табори тільки з 9.00 до 12.00. Всього сформовано 15 таборів при кожній школі, в тому числі і при Скраглівецькій, якою нині опікуються міський відділ освіти та інші міські установи.


Загальна кількість учнів, які відвідують табори, сягає до 1000 чоловік. Звичайно ж, це лише кільканадцять відсотків від усіх учнів міста, але багато дітей відпочивають з батьками, виїжджають з міста до родичів чи просто лінуються ходити до школи ще й влітку, якщо живуть досить далеко від навчального закладу. А якщо точніше, то батьки лінуються їх туди возити на тих кілька годин.


Перед початком роботи пришкільних таборів всі комунальні заклади міста (як то музей, бібліотека, спортивні школи, заклади позашкільної освіти, МПК тощо) надали свої пропозиції щодо програм дозвілля, на основі яких у кожній школі складають свій план і вирішують, кого куди відправляти кожен день, чи проводити його у шкільних стінах або ж на шкільному подвір’ї.


Таким чином «вбивається одразу два зайці»: і школи звітують про свою діяльність, і заклади культури чи позашкілля теж доказують, що недарма отримують гроші з міського бюджету. А питання ефективності такого використання коштів ніхто і не ставить.


Якби в нас фінансувалось не утримання установ і бюджетних працівників, тоді б можна було організовувати конкурс на організацію кращого дозвілля для дітей і платити кошти лише тим, хто дійсно, з душею, ентузіазмом та видумкою, підходить до цієї діяльності. Тоді б більше дітей проводили сонячні дні в тінистих парках чи скверах, а краще всього в лісах, яких навкруги Бердичева поки що вистачає. Тоді б не тільки учням початкової школи було б цікаво, але й середнім та старшим класам, адже про них при нинішній системі влітку навіть ніхто і не згадує...

 tabor 1

 tabor 2

 tabor 3

 tabor 4

 tabor 5

 tabor 6

 tabor 7

 tabor 8

 tabor 9

 tabor 10

 tabor 11

 tabor 12

 tabor 13

 tabor 14

 tabor 15

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.