Роздрукувати цю сторінку

У Бердичівському ПТУ №4 учні захищали дипломні роботи. Фото

22 черв. 2021 Вікторія Кучерява

Дипломна робота вінчає навчання в професійно-технічному училищі. Це не реферат і не доповідь, а самостійне виконання конкретних завдань, обґрунтування актуальності та практичного значення обраної теми і творчий пошук.

У середині червня в Бердичівському професійно-технічному училищі № 4 відбулася Державна кваліфікаційна атестація з професії «Слюсар із складання металевих конструкцій, електрозварник ручного зварювання». До кінця місяця свій кваліфікаційний рівень підтвердять усі випускники ПТУ № 4.


Захист дипломів – це завжди хвилююча та урочиста подія і велика відповідальність. Голова Державної кваліфікаційної комісії – представник заводу «Прогрес» Володимир Мазур, члени комісії – заступник директора училища з навчально-виробничої роботи Степан Тарасюк і страховий експерт з охорони праці Бердичівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Житомирській області  Євген Кулик слухали учнів, розглядали представлені матеріали та оцінювали їх.

Двадцять п’ять хлопців демонстрували свої знання з різних питань, виконане креслення, навички письмового опису технологічних процесів і цікаві творчі роботи: металеві двері, підставки під книги та для вазонів, свічники і всілякі декоративні орнаменти. Старший майстер ПТУ №4 Валерій Зубрицький переживав не менше, ніж учні, тим більше, що цього дня захищала дипломні роботи його група: «Результатами задоволений! На «відмінно» захистилися вісім вихованців училища, 17 – із балами 8–9».

Члени Державної кваліфікаційної комісії відмітили високий рівень підготовки майбутніх кваліфікованих робітників і привітали здобувачів освіти з присвоєнням 3-го розряду «Слюсар із складання металевих конструкцій» та 2-го розряду «Електрозварник ручного зварювання». Підготовка була багатоденною, але підсумок того вартий. Здавалось би, недавно першокурсники переступили поріг навчального закладу. І ось тепер ще одна сторінка їх біографії – день захисту. Попереду – випускний вечір, вручення дипломів кваліфікованого робітника, атестатів про середню освіту і Почесних грамот за успіхи у навчанні, спортивні досягнення та активну участь у громадському житті училища і Подяки батькам за гарне виховання дітей.

«Наші випускники будуть працевлаштовані на тих підприємствах, де непогано себе зарекомендували під час проходження виробничої практики», – говорить старший майстер ПТУ №4 Валерій Зубрицький. Із 1-го березня минулого року училище об’єднали з ПТУ №12. Учні та співробітники закладу поповнили колектив ПТУ №4. На його базі з вересня стали опановувати знання і проходити практику майбутні кравці, закрійники, кухарі, офіціанти та продавці.


Якщо говорити мовою статистики, то можна спостерігати позитивну динаміку щодо збільшення кількості учнів ПТУ №4. Як повідомив заступник директора училища з НВР Степан Тарасюк, у 2019-му році за планом набір на 1-й курс становив 100 чоловік, контингент складав 268, у 2020-му році – 155 і відповідно – 391, у 2021-му році згідно з планом на перший курс набрано 160 осіб, нині контингент учнів становить 403.


Захист дипломних робіт триває. Здоров’я, творчих успіхів, удачі та подальших досягнень усім випускникам!

PTU Diplom 01

PTU Diplom 02

PTU Diplom 03

PTU Diplom 04

PTU Diplom 05

PTU Diplom 06

PTU Diplom 07

PTU Diplom 08

PTU Diplom 09

PTU Diplom 10

PTU Diplom 11

PTU Diplom 12

PTU Diplom 13