Понеділок, 3 Жовтня

В Бердичеві не кормитимуть безкоштовно «чужих» дітей

Такий висновок можна зробити з проекту рішення бердичівського виконавчого комітету, оприлюдненого нещодавно на офіційному сайті.

 


Цим рішенням буде затверджено перелік дітей, які харчуватимуться безкоштовно в дитсадках:

 


«1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування
2. Діти із сімей, які зареєстровані в органах соціального захисту населення і отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
3. Діти, батьки яких загинули під час участі в антитерористичній операції або під час виконання службових обов’язків.
4. Діти з особливими освітніми потребами, які виховуються в інклюзивних групах.
5. Діти із числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
6. Діти, батьки яких є учасниками антитерористичної операції (операції об’єднаних сил).»
Та в школах:
«1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування
2. Діти із сімей, які зареєстровані в органах соціального захисту населення і отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
3. Діти, батьки яких загинули під час участі в антитерористичній операції або під час виконання службових обов’язків.
4. Діти з особливими освітніми потребами, які виховуються у інклюзивних класах.
5. Діти із числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.»

В проекті рішення також пропонується:


«Затвердити з 01.09.2021 плату батькам, або особам, які їх замінюють, за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти Бердичівської міської територіальної громади у розмірі 65 відсотків від визначеної вартості одного дитино-дня дітей різних вікових груп.
Установити знижку з плати батьків за перебування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти Бердичівської міської територіальної громади з 01.09.2021 у розмірі 50 відсотків від встановленої вартості одного дитино-дня сім’ям, які мають трьох і більше дітей.»

В той же час, встановлюється, що:


« - звільненню від сплати за харчування (знижки на харчування) підлягають здобувачі освіти, які зареєстровані на території Бердичівської міської територіальної громади або є платниками податку до Бердичівської міської територіальної громади;
- харчування здобувачів освіти, які не належать до пільгових категорій, здійснюється за кошти батьків;
- у разі відсутності здобувачів освіти у закладі під час освітнього процесу, у випадку навчання учнів за однією з індивідуальних форм здобуття освіти, організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання компенсація за безоплатне харчування в закладах освіти громади не здійснюється.»

В іншому проекті рішення виконкому визначено вартість цього харчування:


«встановити вартість харчування одного дитино-дня у розмірі, що не перевищує:
- 34,57 грн. - для вихованців закладів дошкільної освіти віком від 1 до 4 років;
- 45,60 грн. - для вихованців закладів дошкільної освіти віком від 4 до 6(7) років;
- 18,74 грн. - для учнів закладів загальної середньої освіти (1-4 класів) віком від 6 до 11 років та дітей пільгових категорій;
- 21,09 грн. - для учнів пільгових категорій закладів загальної середньої освіти віком від 11 до 14 років;
- 22,45 грн. - для учнів пільгових категорій закладів загальної середньої освіти віком від 14 до 18 років;
- 18,62 грн. - для вихованців груп подовженого дня закладів загальної середньої освіти.»

Ну і зовсім нереально новаторськи виглядають інші рядки проекту рішення:


«Керівникам закладів освіти Бердичівської міської територіальної громади:
1) Забезпечити організацію харчування дітей з дотриманням норм харчування, вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
2) З урахуванням наявної матеріально-технічної бази, вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність якості харчових продуктів, типу закладу освіти та особливостей організації освітнього процесу визначити форму (монопрофільне або мультипрофільне меню), режим (одноразово, дворазово, триразово) та спосіб (самостійно, аутсорсинг, кейтеринг та ін..) організації харчування.
3) За умови переходу на новий спосіб харчування внести зміни до штатних розписів закладів освіти щодо утримання працівників харчоблоків.
4) Дозволити організовувати на орендних засадах роботу в шкільних їдальнях буфету, затвердити його асортимент із урахуванням встановлених МОЗ вимог до організації харчування.
5) Створити умови для забезпечення харчування здобувачів освіти/дітей з особливими дієтичними потребами, у тому числі з непереносимістю глютену та лактози.»

Тобто, директорам шкіл дають повну волю обирати способи і режими організації харчування. Тепер вони можуть замовляти страви навіть у сусідньому ресторані, аби вони підходили за ціною для міського бюджету чи батьківського гаманця.
Якщо це дійсно так станеться, то це буде справжньою революцією в бердичівській освіті. Невідомо тільки чим тепер займатимуться 25 «штатних одиниць» в господарській групі управління освіти і 32 таких же «одиниці» в централізованій бухгалтерії?

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.