Неділя, 25 Вересня

Бердичівська СЗОШ № 1 ім. Т. Г. Шевченка на порозі нового навчального року: що очікуємо?

Сонячне літо швидко проминуло. Не встигли юні мешканці Бердичева озирнутись, як на порозі – новий навчальний рік. Що очікують від нього педагоги, учні та батьки? Про це журналісти «РІО Бердичів» дізнавались у спеціалізованій загальноосвітній школі з поглибленим вивченням іноземних мов І–ІІІ ступенів № 1 ім. Т. Г. Шевченка. Скільки людей – стільки думок. Очікування та прагнення у кожного – свої. Але і дорослі, і діти одностайні в одному: хочеться, аби навчання проходило в очному форматі. Втім, про все – по порядку.

Ірина Анатоліївна ТонкошкураРозмова розпочалася в кабінеті директора першої школи. Ірина Анатоліївна Тонкошкура налаштована оптимістично, адже попереду – нові зустрічі з колегами, учнями та їх батьками: «Сподіваюсь, що цілий рік будемо навчатися у звичайному режимі, що в школі лунатимуть дитячий сміх, музика під час різних програм і цікавих заходів та емоційні вигуки гравців і вболівальників на спортивному майданчику. Очікую від учителів та наших вихованців нових успіхів, творчих злетів і різних досягнень. Заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель англійської мови Алла Альфредівна Бентковська стала півфіналісткою національної премії Global Teacher Prize Ukraine-2021, увійшовши до ТОП-50 кращих учителів України. Ми всі пишаємося нашим педагогом і бажаємо наступних переможних кроків. Очікуємо оновлення освітнього простору. У школі триває комплекс робот із термосанації закладу. Масштабні енергозберігаючі заходи впроваджуються за сприяння народного депутата України Богдана Кицака – випускника СЗОШ № 1. Здійснюється заміна покрівлі та утеплення стін. Хочеться, щоб діти отримували знання у затишних, зручних і теплих кабінетах із сучасним обладнанням. Міське управління освіти і науки має передати комп’ютерну техніку, нові меблі та дидактичні матеріали відповідно до вимог Нової української школи. Сучасне оснащення – крок до НУШ – школи, до якої приємно ходити учням…»

Марина ПанчукСвоїми очікуваннями від нового навчального року поділилася заступник директора з навчально-виховної роботи Марина Панчук: «Хочеться, аби всі були здорові, щоб навчання проходило не дистанційно, а діти усвідомлювали, що знання важливі, адже вони формують їх життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації. Досвід онлайн-навчання як одного зі способів подачі навчального матеріалу показав, що школярам не вистачало живого спілкування, що їм краще перебувати серед однокласників і вчителів, здобувати знання у звичайному режимі та цікаво проводити дозвілля з друзями, брати участь у різних конкурсах та змаганнях. Попереду – цілий навчальний рік, а це – можливості для натхненної роботи, для творчості. Ми, вчителі, теж маємо навчатися, пробувати себе в чомусь новому, розвиватися, вдосконалюватися, збагачуватися позитивними емоціями та враженнями і рухатися до Нової української школи. Будь-які опановані навички стануть надбаннями та принесуть не лише користь, а й задоволення. Частиною формули НУШ є педагогіка партнерства, а саме – трикутник «учень-учитель-батьки». Сподіваємося на співпрацю колег, школярів та їх рідних на засадах взаємної поваги й довіри. Маємо бути однією командою, де всі об’єднані спільними метою та прагненнями отримати гарні результати. Сучасний учитель має бути справжнім фахівцем своєї справи. Дуже важливо, щоб кожний виконував свою роботу якісно, з любов’ю, щоб діти любили свій клас, рідну школу і поспішали туди з радістю».

Олена ОбрадовичУчитель української мови та літератури Олена Обрадович працює у СЗОШ № 1 протягом 22-х років, для досвідченого педагога школа – творчий простір, який здатний надихати дітей і мотивувати їх до навчання: «Вчителі планують свою діяльність та аналізують її результативність. Але кожний день у школі – це нове життя! Розкриваючи потенціал учнів, ми виступаємо вихователями, наставниками, психологами, акторами, художниками й лікарями. Вчителю не завжди вдається спрогнозувати результати роботи у дистанційному форматі. Непросто проводити онлайн-уроки при обмеженому особистісному спілкуванні , коли не бачиш очей чи реакції всіх дітей. Хочеться, аби навчання було очним, щоб відчувалися постійний контакт, атмосфера уроку, настрій і самопочуття школярів. І щоб з 1-го вересня почали працювати у звичайному режимі... Дитячий світ – цікавий та неповторний, він щодня відкриває нове і добре. Коли ми бачимо наших учнів, молодіємо душею. Так, навчання на відстані – зручне, і воно має достатній перелік переваг, але й багато в чому затратне. Воно збільшує навантаження на вчителя, а також створює труднощі для батьків. Воно позбавляє можливості повноцінно комунікувати і обмінюватися емоціями. Ми, вчителі, у новому навчальному році докладемо всіх зусиль, щоб тримати марку першої школи. І нехай усі будуть здорові та відчувають насолоду від праці!»

Олена КузьміцькаОлена Кузьміцька викладає англійську мову у школі, де навчається її дочка-третьокласниця. Тому очікування від нового навчального року – подвійні: «Найголовніше – щоб усі діти були здорові. Хочеться, щоб у школі було тепло, комфортно та яскраво. У моєї донечки – супер-вчителька! Клас сучасно та креативно облаштований, є все необхідне для занять, для того, щоб діти прагнули до пізнання навколишнього світу. Хочеться, аби учні були слухняними та усвідомлювали те, що освіта потрібна, щоб педагоги отримували гідну заплату, яка буде стимулювати до нових звершень. Думаю, наш чудовий колектив матиме нові досягнення. Звісно, всі ми прагнемо живого спілкування, за яким скучили під час дистанційного навчання».

Анна КузьміцькаДочка Олени Вікторівни, учениця 3-Б класу Анна Кузьміцька, найбільше за все чекає зустрічей з улюбленою вчителькою Оленою Петрівною Іващенко та однокласниками: «Моє очікування – цікаве і захоплююче навчання, щоб діти йшли на уроки з посмішкою та гарним настроєм, щоб усе вдавалося, а школа була гарною, затишною і теплою».

Оксанf СавчукЗа словами секретаря СЗОШ № 1 Оксани Савчук, новий навчальний рік для неї буде напруженим: «Маю двох школярів. Дочка Ніколь – 11-класниця. Син Нікіта перейшов у 5-й клас. Цьогоріч у мене випускниця, тому дуже хвилююсь. Вона має визначитися з майбутньою професією, поки що перебуває у роздумах. Докладатиме всіх зусиль, щоб при вступі була зарахована на бюджетне місце. Щодо дистанційного навчання: воно не може замінити звичайне. Сучасні технології – це добре, але вони не повинні витіснити контакт із учителем, зустрічі з однокласниками. Діти мають комунікувати в школі, спілкуватися одне з одним. Тим більше, що це – останній рік навчання… Син закінчив початкову школу і став 5-класником. Ганна Петрівна Бахтарова – улюблена перша вчителька: досвідчена, мудра, розважлива і справедлива. Дуже хочеться, аби син легко ввійшов у русло навчального року, був здоровим та вмів долати перепони і досягати поставлених цілей».

Єлизавета МахаловаУчениця 11-го класу Єлизавета Махалова також сподівається, що у новому навчальному року не будуть введені карантинні обмеження: «Дистанційна форма навчання – небажана. Теми, які припали на попередні хвилі пандемії та період карантину, були дуже складними. У 9-му класі не все вдавалося осягнути. У 10-му – простіше, і вчителі, і учні вже призвичаїлися до дистанційки. Хочеться, щоб в 11-му, випускному класі, не було онлайн-навчання і великого навантаження. Попереду – зовнішнє незалежне оцінювання. А підготовка до нього з репетиторами – не досить зручно. Коли є база, то набагато простіше. Тоді можна йти і до репетитора. Під час карантину я сумлінно виконувала всі завдання. Сподіваюся, мені буде легше готуватися до ЗНО і здати на 200 балів… Починається новий навчальний рік, а для нас, випускників, він – останній у школі. Хочеться мати чудові враження. Адже 11 років – це багато значить, це ціле життя, світлі спогади і незабутні миті. Я люблю свою першу школу всім серцем…»

Новий навчальний рік стукає у двері! Стартуємо і сподіваємося, що він буде наповнений радістю, цікавими подіями, гарними новинами та позитивними емоціями!

А наостанок – напуття та побажання від директора СЗОШ № 1 ім. Т. Г. Шевченка Ірини Анатоліївни Тонкошкурої: «Щиро вітаю з новим навчальним роком усіх учасників освітнього процесу – колег, батьків, учнів, випускників та громадськість міста! Міцного вам здоров’я і щасливих днів, миру та злагоди, порозуміння і взаємопідтримки, наснаги й терпіння, досягнень у всіх починаннях та дійснення мрій і задумів! Нехай для кожного цей рік стане плідним на нові перемоги та успіхи і подарує радість нових знань та відкриттів! Нехай втіляться всі плани і реалізуються цікаві проєкти». 

Вікторія Кучерява

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.