Понеділок, 16 Трв

Юні інтелектуали Бердичівської МТГ збирають урожай перемог!

Вересень багатий на чудові події, радісні звістки, зміни і досягнення. Лише два дні у 20-х числах осіннього місця подарували освітянам Бердичівської міської територіальної громади та їх вихованцям радість перемог. Юні хіміки й математики повернулися з обласних етапів Всеукраїнських турнірів із Дипломами І-го ступеню і почесними кубками. Організаційну та інформаційно-методичну підготовку і проведення конкурсів здійснює Житомирське територіальне відділення Малої академії наук України, яке працює на базі обласного Центру дитячої та юнацької творчості.

інтелектуальний турнір

Кожний інтелектуальний турнір – це подія. А якщо він виходить на обласний рівень, – ще й свого роду випробування. Дух суперництва, звичайно, сприяє бажанню учасників перевірити свої сили. Можливість зібратися разом, отримати досвід колективної співпраці, проявити ерудицію і, нарешті, познайомитися та поспілкуватися з цікавими людьми – ось що дають такі зустрічі, говорять їх учасники. Цього навчального року команди школярів Бердичівської міської ТГ стали переможницями обласних етапів Всеукраїнських турнірів юних хіміків та юних математиків, здобувши першість! Успішним виступам передувала велика колективна робота міських вчителів та їх вихованців, розповіла директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Бердичівської міської ТГ Наталія Гриченко: «Стартував новий навчальний рік, і вже у вересні відбулися міські учнівські інтелектуальні турніри: 10-го – з хімії, 13-го – з математики. Вони є популярною та дієвою формою виявлення, підтримки і розвитку обдарованих дітей. Багаторічний координатор цих змагань – заступник директора з навчально-виховної роботи ЦПО ім. О. Разумкова Тетяна Пінчукова.

інтелектуальний турнір

Лідери професійних спільнот педагогів колегіально розподіляють по освітніх закладах питання, які публікуються на відповідних офіційних сайтах. Вчителі пропонують завдання школярам, діти готують реферати, де розкривають бачення проблеми, і презентації та виступи. Коли приходиш на інтелектуальні змагання, спілкуєшся з цікавими особистостями – вчителями, справжніми професіоналами своєї справи, та неординарно мислячими, обдарованими дітьми, у яких є свій погляд на світ, своя думка та позиція, то відчуваєш і гордість, і захоплення. Їх успіхи радують та надихають. Уже за результатами міських турнірів формуються команди, вчителі-наставники готують їх учасників. Навіть якщо хтось із учнів захворів, то передає свої доповіді іншим. Під час обласних етапів команди виступають у різних ролях: доповідачів, опонентів і рецензентів». Першими ластівками перемог на рівні області стали юні інтелектуали-хіміки Бердичівської МТГ. Двадцять першого вересня учнівська команда «Графен» нашої громади у складі Олександра Чорного – БМГГ №2, Аліси Крилатюк – НВК №10, Ольги Батюк – ЗОШ №12 та Олесі Тимофейчук – БМЛ №15 (на жаль, Марія Шиманська із СЗОШ № 17 захворіла) відправилась у Житомир. У Центрі ДЮТ зустрілися п’ять команд. Кількість дещо зменшилась у порівнянні з попередніми роками, враховуючи різні фактори: укрупнення територіальних громад та карантинні обмеження. Творчі бої включали доповіді команд, уточнюючі питання від членів журі і дебати юних хіміків. Наші школярі виправдали сподівання своїх педагогів: Алли Крсек (БМГГ №2), Олени Осовської (НВК №10), Надії Буланової (ЗОШ №12) та Олени Ковшик (БМЛ №15) і блискучо впорались із завданнями!

інтелектуальний турнір

Вчитель хімії Бердичівського міського ліцею №15 Олена Ковшик опікувалася підготовкою команди: «Перед тим пройшов міський турнір. Слід сказати, що вчителі нашої громади чимало попрацювали, і гарну лепту внесли Скраглівські педагоги». Маючи достатній досвід участі у подібних турнірах, цієї осені керівник команди спостерігала деякі організаційні зміни: «Зазвичай у складі журі були викладачі Житомирського державного університету ім. Івана Франка. А нині він оновився, виступи учасників XXIII інтелектуального конкурсу також оцінювали кандидати педагогічних та хімічних наук, викладачі хімічних дисциплін Житомирського базового фармацевтичного коледжу». Одинадцятикласниця БМЛ №15 Олеся Тимофейчук уперше взяла участь в усних командних змаганнях: «Для мене пріоритетним було дати відповіді на питання, бо це – основа, на якій будується текст, написаний попередньо. Кожний із нас готував три теми. Я доповідала по темі «Хронометр». І оскільки знала найбільше, то розповідала, не читаючи. Могла якісно та ефективно відповісти на питання опонентів. Найбільше мене вразила мотивація команд. Було видно, що участь в інтелектуальному конкурсі для всіх має велике значення. Турнір – це новий досвід, який знадобиться в майбутньому. Особливо, якщо буду займатися науковою роботою…». До речі, розповіли вчителі, Олеся мріє стати астрофізиком. На капітана команди, 10-класника БМГГ №2 Олександра Чорного, справила враження сама атмосфера турніру: «Раніше я брав участь в обласних предметних олімпіадах. Під час проведення інтелектуального конкурсу спочатку відчувалася тривога, ну а потім вона відійшла… Готував три теми: «Вогненна вода», «Еталони» і «Питоме обертання». Такі змагання розвивають комунікативні якості та ораторські здібності, навички публічних виступів і вміння триматися перед аудиторією…». Підбивши підсумки, судді, кандидати наук, тиснули руки переможцям.

інтелектуальний турнір

Успішну естафету юних знавців хімії підхопили інтелектуали-математики шкіл Бердичівської МТГ: Ілля Тайполє (НВК № 4), Олександра Шулепа (ЗОШ № 5), Вадім Лукашук (ЗОШ № 12), Кіріл Матвієць (БМЛ № 15) та Анна Антонюк (СЗОШ № 17) – вихованці педагогів-наставників Олени Цимбалюк, Лідії Гусар, Галини Козловської, Ванди Івасюк і Наталії Мельниченко, які доклали значних зусиль для підготовки школярів. І 23-го вересня юні шанувальники точних наук приїхали з обласного турніру, окрилені перемогою, з Дипломом І-го ступеня, кубком XIV-х обласних змагань та подарунками.

інтелектуальний турнір

Керівник команди «3+2», вчитель математики БМЛ № 15 Анна Кантемір, із гордістю говорить про кожного з п’яти учнів, котрі під час підготовки стали єдиним цілим: «Це, дійсно, сучасна молодь: ерудована і толерантна, яка вміє слухати та аргументувати, лаконічно висловлюється й поважає думку суперника в якості і опонента, і рецензента та знаходить не тільки недоліки, а й позитивні моменти, тобто достатньо професійно веде дискусію. Душа команди, її натхненник – Вадім Лукашук, вихованець ЗОШ № 12, який зумів налаштувати своїх друзів-однодумців на позитив та організувати їх на спільну діяльність».

інтелектуальний турнір

Сам капітан, який не вперше бере участь в інтелектуальних боях, переконаний, що успіх залежить від злагодженості дій усіх: «Наша команда – унікальна. Кожний виконував свою функцію, і кожний – індивідуальність. Олександра – гарний доповідач, у неї – чудова дикція. Ілля – класна людина, може довести свою думку, вказати на недоліки і відмітити позитивне в доповідях інших. Анна – дівчина, з якою приємно спілкуватися, вона брала активну участь у грі й підтримувала всіх. Кіріл – сучасна людина – життєрадісна і позитивна. Подобається, що він був і активним учасником, і небайдужим спостерігачем. Найбільше запам’яталися хвилини, коли оголошували результати. Ведучі тягнули інтригу. Ми й не очікували. За підсумками попередніх турнірів вище 2-го місця не підіймалися. І ось – перше! Досі в стані ейфорії!». «Насправді ми не переживали, – зізнається 10-класниця СЗОШ № 17 Анна Антонюк. – Прийшли взяти участь і показати свої можливості. А перше місце посіли завдяки згуртованості колективу, на відміну від деяких інших команд. Знайшли і нових друзів». «По-перше, це безцінний досвід і купа позитивних емоцій. Роботу полегшив командний дух за принципом: «Один – за всіх, і всі – за одного». Було дуже круто!» – додає учениця 10 класу ЗОШ № 5 Олександра Шулепа. «Так, участь у турнірі – це позитивний досвід, – погоджується ліцеїст Кіріл Матвієць. – Це можливість спілкування з людьми, роздуми на холодну голову у стресовій ситуації, коли потрібно швидко прийняти рішення».

інтелектуальний турнір

«Раніше я брав участь у предметних олімпіадах і творчих конкурсах різних рівнів. Формат цього турніру досить цікавий, – зазначає 10-класник НВК № 4 Ілля Тайполє. – Команда не просто вирішувала завдання. Під час полеміки виникало багато питань, і в суперечках ми отримували відповіді. А результат залежав від кількості балів, набраних командою». Завдання, повідомила керівник команди Анна Кантемір, були непрості: «Самі організатори відмітили: надскладні. Тому умовами конкурсу передбачено їх частковий розгляд. Головне, на що звертали увагу члени журі, – показати вміння слухати, аргументувати й поважати думку інших. Пам’ятаючи І-й обласний турнір, можу сказати: рівень проведення конкурсу щороку зростає, учасникам надається допомога в технічному супроводженні з використанням сучасного обладнання. Виступи оцінювали досвідчені викладачі ЖДУ ім. Івана Франка – доктора та кандидати фізико-математичних наук».

інтелектуальний турнір

Отож, інтелектуальні баталії обласного масштабу визначили переможців. Пишаємося нашими талановитими дітьми – знавцями природничих і точних наук – та їх педагогами-наставниками. Успішний старт радує і вселяє надію на подальші досягнення. Попереду – фінальні, Всеукраїнські турніри. Юні математики та хіміки Бердичівської міської територіальної громади представлятимуть на них Житомирщину. Нових вам звершень, наші ерудити! Віримо у ваші наступні впевнені кроки.

інтелектуальний турнір

інтелектуальний турнір

інтелектуальний турнір

інтелектуальний турнір

 

 

 

 

 

 

 

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.