Вівторок, 16 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Харчувати бердичівських школярів будуть не їдальні, а комунальне підприємство

Тема харчування школярів не зникає з вуст бердичівлян з початку навчального року. Акції протестів через відміну безкоштовного харчування учнів початкових класів, зміни в харчуванні пільгових категорій, ціни на сніданки і обіди, оплата за місяць і якість того, чим годують у школах дітей – все це неодноразово обговорювали на засіданнях комісій, робочої групи, виконкомі і сесії, розглядаючи різні можливі варіанти.

Цього разу на сесії міської ради знову говоритимуть про шкільне харчування, адже в порядку денному є проект рішення «Про створення Комунального підприємства «Бердичівський комбінат харчування» та затвердження його статуту». І нині його розглядають та обговорюють депутати на засіданнях постійних депутатських комісій.


На засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, будівництва та архітектури під головуванням Олега Пасічника, яке відбулося у вівторок, про комбінат харчування розповідав начальник управління економічного розвитку Бердичівської міської ради Михайло Май. Він зазначив, що над питанням харчування дітей працювала робоча група, члени якої переймали досвід інших міст, зокрема міста Луцьк, де вже понад 15 років працює аналогічне підприємство.


Тому була розглянута можливість створення аналогічного комунального підприємства у Бердичеві, бо з якого боку не підійти, а такий варіант вирішує багато питань. Найперше – якість харчування, адже саме цього прагне і міська влада, і батьки, та й самі діти хочуть їсти смачну їжу. Крім того, це економія коштів, бо на сьогоднішній день понад 40 працівників у закладах освіти готують їжу для дітей і всі вони отримують мінімальну заробітну плату і від цього, відповідно, відштовхується і якість послуг.


Михайло Май пояснив депутатам, що сконцентрування усіх питань в одну місці дозволить збільшити оплату праці персоналу, бо його буде значно менше, і якість наданих послуг буде кращою. Тобто харчоблоків у школах не буде, а буде один централізований, з якого по школам розвозитимуть харчування або транспортом цього підприємства, або воно домовлятиметься про надання послуги з доставки.


Начальник управління економічного розвитку також додав, що це комунальне підприємство буде надавати послуги не лише школам. Перш за все, ще й для лікарні, а також налагоджуватимуть співпрацю з іншими освітніми закладами міста і приватними підприємствами. Місце розташування майбутнього комбінату поки що розглядають, остаточного варіанту ще немає. Розглядали кілька приміщень, зокрема і по вулиці Толстого, 20, але питання вирішуватимуть пізніше, проаналізувавши можливості і потужності.


Скільки працюватиме людей на комбінаті, наразі сказати доповідач не може. Мовляв, все залежить від поданих заявок на харчування, а взагалі це все планують на наступний навчальний рік, з вересня місяця. На той час школи мають надати хоча б орієнтовно замовлення на це харчування, будуть створювати бізнес-план, прораховувати економічну складову, собівартість послуг, штатний розпис затверджуватиме міська влада і потім виноситиме на розгляд сесії міської ради.


Планується переведення працівників їдалень у це комунальне підприємство з подальшою оптимізацією. Хто буде зацікавлений у подальшій роботі, той залишиться працювати далі. Не потрібно буде оновлювати побутову техніку в шкільних їдальнях, а ту, яку вже встигли придбати, заберуть на комбінат. Крім того, буде централізована система закупівлі продуктів, хоч і будуть суми більші. І якщо все вийде так, як планують, то пільгові категорії перекриватимуться заробітками цього комунального підприємства.


Як зазначили більшість депутатів, потрібно відходити від «совдепії» і тому вони підтримують ідею створення такого комбінату харчування. Хоч і були певні запитання, висловлення власних думок з цього приводу, та все ж одноголосно депутати на засіданні цієї постійної комісії підтримали як проект рішення загалом, так і таку ініціативу зокрема.

kombinat1

kombinat2

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.