Понеділок, 15 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Харчувати бердичівських школярів по-новому будуть, але...

Про ідею створити комунальне підприємство у Бердичеві, яке б займалося харчуванням учнів шкіл, ми писали не один раз. Такий варіант звучав ще на засіданні робочої групи, коли потрібно було вирішувати питання зміни системи харчування у навчальних закладах, рухатися у сторону покращення і приймати рішення позитивне і правильне як для міської влади, так і для шкіл, батьків, а головне – дітей.

Ще тоді серед усіх можливих варіантів ставили у приклад інші міста, зокрема той же таки Луцьк, де харчуванням школярів якраз і займається комунальне підприємство уже протягом багатьох років. Цей варіант члени робочої групи вивчали, зважували плюси і мінуси, переймали такий досвід інших міст і дійшли до висновку, що у нашому місті потрібно також створювати таке підприємство під назвою «Бердичівський комбінат харчування».


Проект рішення було внесено у порядок денний чергової сесії міської ради, перед засіданням якої депутати обговорювали це питання на постійних депутатських комісіях, про що ми також писали. Щоправда на різних комісіях обговорення було різне. Якщо на одних його більш-менш спокійно розглянули, зазначивши, що потрібно відходити від «совдепії», то на інших – гуманітарній та житлово-комунального господарства - скандалу уникнути не вдалося. В окремих депутатів виникла маса питань і не менше підозр, що, мовляв, безкоштовно харчуватися діти початкових класів та пільгових категорій все рівно не будуть, а з комунального підприємства потім зроблять приватне, заробляючи на цьому кошти.


Вже на самому засіданні сесії міської ради голосування за питання створення такого підприємства і затвердження його Статуту було також неспокійним. По черзі виступали депутати Павло Гайдаманчук, Ігор Романський, Артур Іваненко, Любов Івасюк та Анна Левандовська. Майже всі виступаючі були єдиними у своїх висловлюваннях і зазначали, що поспіхом наразі таке рішення приймати не потрібно. Депутат і радник міського голови Артур Іваненко зазначив, що замість активної роботи у цьому напрямку, депутати і активісти, які самі ж підняли це питання, нині «дають задню» і намагаються відкатати все зроблене знову на початковий етап, дехто - піариться і саботує таким чином рішення створення комбінату замість того, аби включитися в роботу і напрацьовувати якісь варіанти.


Та ці слова ніяк не змінили думку тих, хто проголосував проти або ж утримався: 12 «за», 8 «проти» і 13 «утримались». Своє рішення депутати пояснили чітко: потрібно допрацювати Статут, детально по пунктам розібрати всі нюанси, особливо, що стосуються призначення керівника підприємства та вимог до нього, а це має бути професійна людина, обізнана в цій сфері. «Поспішиш – людей насмішиш», - було сказано як аргумент, чому утримались під час голосування. Мовляв, всі хочуть змінити систему харчування у школах громади, але потрібно виважено до цього підійти, дійсно довести Статут до того вигляду, яким він має бути, врахувати всі нюанси і виправити неточності. А для того, аби проголосувати за створення комунального підприємства і затвердити його Статут, як зазначила частина депутатів, можна буде зібратися у будь-який час на позачергову сесію.

statut 1

statut 2

statut 3

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.