Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Дитячий садок на Червоній горі знову спробують добудовувати

Про це на засіданні депутатської постійної комісії з питань бюджету розповіла начальник Бердичівського управління освіти та науки Валентина Адаменко.


Під час пояснень до проекту рішення щодо програми розвитку освіти міста, головними змінами якої стали додавання коштів на оплату енергоносіїв шкіл та дитячих садків, була оголошена пропозиція управління про виділення в 2022 році 200 тисяч гривень на продовження будівництва вищевказаного дитячого садочку.


Зрозуміло, що цих коштів не вистачить на завершення будівництва, але вони потрібні, щоб підготувати всі документи для того, щоб увійти в програму фінансування за рахунок коштів державного бюджету.


А скільки ж всього потрібно грошей для добудови дитсадка я поцікавився в очільниці управління вже після засідання комісії.


Виявилось, що відповідь на це питання змінюється втретє за останні кілька років. Спочатку була затверджена проектно-кошторисна документація вартістю 28 мільйонів, потім шляхом переговорної процедури вона зросла ще на 4 мільйони. В 2019 році відбулось коригування документації (за 300 тисяч гривень), і вартість будівництва зросла до 80 мільйонів гривень. Зараз знову замовили коригування (за 520 тисяч гривень), і його результатів поки що немає, але приблизна вартість вже відома – це близько 110-112 мільйонів.


Так дорого коштує коригування тому, що, по-перше, змушені її замовляти без конкурсу у того ж проектувальника, а, по-друге, дуже змінились будівельні норми щодо інклюзивності для дитячих садків і довелось проектувати і ліфти, і підйомники, і змінювати внаслідок цього сходові клітини та коридори.


А емоційно Валентина Василівна додала, що якби колись думали, що папірці з кресленнями будуть коштувати такі шалені гроші, то віддавали б дітей вчитись не на юристів чи економістів, а на архітекторів та проектувальників.


Я зауважив на засіданні комісії, що цей довгобуд, який бердичівські підприємці колись викупили у військових, щоб перебудувати його у житловий будинок, давно міг би бути приватним дитсадком. Адже його власники погоджувались з пропозицією будувати тут не квартири, а приватний дитячий заклад.


Але Василь Мазур відмовився від такого, і сказав, що тут буде комунальний дитсадок і крапка. Колишній міський голова довго сподівався, що вдасться якось «вибити» в держави фінансування на його добудову, а тепер на це ж сподівається і теперішній...

Sadochok

Sadochok1

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.