Роздрукувати цю сторінку

Дитячий садок на Червоній горі знову спробують добудовувати

Про це на засіданні депутатської постійної комісії з питань бюджету розповіла начальник Бердичівського управління освіти та науки Валентина Адаменко.


Під час пояснень до проекту рішення щодо програми розвитку освіти міста, головними змінами якої стали додавання коштів на оплату енергоносіїв шкіл та дитячих садків, була оголошена пропозиція управління про виділення в 2022 році 200 тисяч гривень на продовження будівництва вищевказаного дитячого садочку.


Зрозуміло, що цих коштів не вистачить на завершення будівництва, але вони потрібні, щоб підготувати всі документи для того, щоб увійти в програму фінансування за рахунок коштів державного бюджету.


А скільки ж всього потрібно грошей для добудови дитсадка я поцікавився в очільниці управління вже після засідання комісії.


Виявилось, що відповідь на це питання змінюється втретє за останні кілька років. Спочатку була затверджена проектно-кошторисна документація вартістю 28 мільйонів, потім шляхом переговорної процедури вона зросла ще на 4 мільйони. В 2019 році відбулось коригування документації (за 300 тисяч гривень), і вартість будівництва зросла до 80 мільйонів гривень. Зараз знову замовили коригування (за 520 тисяч гривень), і його результатів поки що немає, але приблизна вартість вже відома – це близько 110-112 мільйонів.


Так дорого коштує коригування тому, що, по-перше, змушені її замовляти без конкурсу у того ж проектувальника, а, по-друге, дуже змінились будівельні норми щодо інклюзивності для дитячих садків і довелось проектувати і ліфти, і підйомники, і змінювати внаслідок цього сходові клітини та коридори.


А емоційно Валентина Василівна додала, що якби колись думали, що папірці з кресленнями будуть коштувати такі шалені гроші, то віддавали б дітей вчитись не на юристів чи економістів, а на архітекторів та проектувальників.


Я зауважив на засіданні комісії, що цей довгобуд, який бердичівські підприємці колись викупили у військових, щоб перебудувати його у житловий будинок, давно міг би бути приватним дитсадком. Адже його власники погоджувались з пропозицією будувати тут не квартири, а приватний дитячий заклад.


Але Василь Мазур відмовився від такого, і сказав, що тут буде комунальний дитсадок і крапка. Колишній міський голова довго сподівався, що вдасться якось «вибити» в держави фінансування на його добудову, а тепер на це ж сподівається і теперішній...

Sadochok

Sadochok1

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський