П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Хто з дітей харчуватиметься безкоштовно у школах і садочках Бердичева

Проєкт рішення «Про харчування дітей у закладах освіти Бердичівської міської територіальної громади» було внесено в порядок денний засідання виконавчого комітету, що проходило сьогодні. Хто з дітей з січня 2022 року у школах і дитячих садочках харчуватиметься на безоплатній основі, доповідала присутнім начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко.

Було зазначено, що починаючи з 1 вересня 2021 року рішенням виконавчого комітету були затверджені ті пільгові категорії дітей, які мають право, відповідно до законодавства, на безкоштовне харчування у закладах освіти. За ініціативи міського голови була створена робоча група з питань організації харчування, члени якої не лише вивчали потреби у харчуванні дітей, які входять до пільгових категорій, а й робили все для того, аби покращити меню, саму подачу їжі та організацію харчування як у садочках, так і у школах.


Наразі, за словами Валентини Адаменко, на засіданні виконавчого комітету було представлено оновлене рішення, в якому, відповідно до звернень, що надходили до міського голови, збільшено перелік категорій дітей, які харчуватимуться безкоштовно.


У закладах дошкільної освіти безоплатно їстимуть:


- діти-сироти та ті, хто позбавлені батьківського піклування;

- діти із сімей, які зареєстровані в органах соціального захисту населення і отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- діти, батьки яких мають право на пільги, встановлені законодавством для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;

- діти з інвалідністю;

- діти з особливими освітніми потребами, які виховуються в інклюзивних групах;

- діти із числа внутрішньо переміщених осіб чи тих, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

- діти, батьки яких є учасниками бойових дій.


Встановлено 50% батьківської плати за харчування дітей у дитячих садочках громади для сімей, які мають трьох і більше дітей. Окрім того, за рахунок міського бюджету покриватимуть 35% витрат інших батьків за харчування дітей у дитсадках Бердичівської МТГ.


Як зазначила начальник управління освіти і науки, з початком 2022 року розширено також категорії учнів шкіл, котрі користуватимуться одноразовим безкоштовним гарячим харчуванням. Це стосується школярів, які навчаються на денній формі навчання і мають статус:


- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей із сімей, які зареєстровані в органах соціального захисту населення і отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- дітей, батьки яких мають право на пільги, встановлені законодавством для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;

- дітей з інвалідністю, які навчаються у 1-4 класах;

- дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах;

- дітей із числа внутрішньо переміщених осіб чи тих, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

- дітей, батьки яких є учасниками бойових дій і які навчаються у 1-4 класах;

- дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах (за списками, затвердженими наказом міської служби у справах дітей виконавчого комітету Бердичівської міської ради про взяття їх на облік як таких, що не забезпечені відповідним доглядом та належним харчуванням).


Харчуватися безкоштовне вдруге – обід для вихованців груп подовженого дня – будуть не лише діти, батьки яких мають право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, а й діти-сироти і ті, які позбавлені батьківського піклування.


В дію такий розширений перелік тих, хто харчуватиметься безкоштовно, вступає з 1 січня 2022 року. Разом із тим міський голова Сергій Орлюк наголосив, що робоча група продовжить свою роботу у напрямку зміни системи дитячого харчування, адже воно повинне бути повноцінним, і мають використовуватися сучасні технології, нове обладнання та обов’язково досвід інших міст.

Kharchuvannya 1

Kharchuvannya 2

Kharchuvannya 3

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.