Бердичівський спортивний ліцей не закриють — РІО Бердичів

Неділя, 16 Січня

Бердичівський спортивний ліцей не закриють

Принаймні так на черговій сесії міської ради у четвер відповіли депутати обласної ради з Бердичева батькам юних бердичівлян, які навчаються у цьому закладі. Зустріч цю ініціював рідним ліцеїстів міський голова Сергій Орлюк.

litsei 4

Мета – аби батьки могли задати питання обласним депутатам стосовно їхнього голосування на обласній сесії, після якої Бердичів лишився 450 мільйонів гривень від держави, та дізнатися їхнє бачення цієї ситуації і подальші дії.

litsei 5


Наприкінці сесії до зали зайшли кілька батьків, серед яких і депутат минулого скликання – Станіслав Лужанський – та директор ліцею Лариса Тарнопольська, і зайняли місця, адже було вирішено, що кожен із обласних депутатів виступить біля трибуни і якщо в когось будуть запитання, то зможуть їх задати. Представники політичних партій в області прибули на сесію раніше. Зокрема з початку сиділи у залі Павло Журбенко та Наталія Онуфрієнко, ближче до кінцевих питань порядку денного прийшла Людмила Кицак і запізнилася через певні причини Алла Мусевич.

litsei 1

Першою слово взяла Людмила Кицак і розповіла про сесію обласної ради, на якій було прийнято рішення, котре аж ніяк не стосувалося ні Бердичева, ні бердичівського ліцею. Було прийнято рішення про перейменування Житомирського обласного ліцею у Житомирський спортивний ліцей, яке потягнуло за собою неприємні наслідки. Адже у серпні цього року було вирішено виділити на Бердичівський спортивний ліцей за програмою Президента України близько 500 млн. грн. на розбудову спортивної інфраструктури, самого закладу. Була проведена тендерна процедура на замовлення проєктно-кошторисної документації, 4 листопада обласна рада проголосувала за виділення коштів на цю документацію, а далі почали відбуватися дивні події. Людмила Кицак зауважила, що, очевидно, ніхто не вірив у те, що буде виділено такі великі гроші саме на Бердичівський спортивний ліцей серед 18-ти таких ліцеїв, які є в Україні.


Програма Президента передбачала комплексне відродження і становлення спортсменів, підготовку їх до олімпіади тощо. Але, як зауважила депутатка, дехто вирішив, що Бердичеву такі кошти – дуже жирно, і спортивний ліцей до цього нікому не був цікавий. А як зайшла мова про тау суму, то вийшло, що академічний ліцей в Житомирі перейменували у спортивний, аби гроші дісталися Житомиру, і там вже запустили тендерну процедуру. А Бердичів, виходить, що ці кошти не отримає.


Сама Людмила Кицак офіційно заявила, що вона голосувала проти такого рішення і це був один голос, а ще двоє депутатів-бердичівлян утримались. Вже були ініційовані і проведені зустрічі і в Житомирі, і в Бердичеві з батьками ліцеїстів, ліцеїстами, керівництвом та педагогами обох закладів. Направлено листи із зауваженнями до Міністерства освіти, Міністерства молоді і спорту, офісу Президента, аби розібратися в ситуації. Найближчим часом заплановано візит на Житомирщину керівників вищих органів влади, які ініціювали ці проєкти і є надія, що ця ситуація буде виправлена, бо Статут створеного Житомирського спортивного ліцею поки що не пройшов експертної оцінки, аби кошти були спрямовані на нашу область і на той ліцей.

litsei 3

Звучав на цій зустрічі і варіант того, що Житомирщина через усі ці перипетії взагалі може залишитися без цих майже 500 млн. грн. Те саме повторила у своєму виступі і Наталія Онуфрієнко, перед тим сказавши, що особисто вона не голосувала на тій сесії обласної ради, бо була відсутня.

litsei 2

Павло Журбенко не вдавався вже до хронології, бо вона була розказана з самого початку, відповів батькам, що він утримався під час голосування. Додав, що також переживає з приводу ситуації, котра сталася з бердичівським ліцеєм, і усіма силами буде підтримувати ліцей, дітей і батьків. Він «за спорт» і візьме під контроль цей напрямок та разом з іншими депутатами намагатиметься сприяти вирішенню проблеми.


На запитання батьків про чутки щодо закриття закладу у Бердичеві Павло Журбенко, як і попередні виступаючі депутати, відповів, що його не закриють. У програмі бюджету на наступний календарний рік Бердичівський спортивний ліцей є, і кошти на нього закладені ще у більшій кількості, аніж цього року, тобто мова про закриття не йде. Як буде далі, наразі ніхто сказати не може, але навчальний рік діти закінчать тощо. Тим більше, що в обласних депутатів, бердичівських депутатів і у міської влади є надія все-таки на те, що вдасться щось змінити. Прийняте на обласній сесії рішення нині оскаржують в суді, зараз воно прийняте до розгляду і залежить від рішення суду.

litsei 6

На рахунок того, що ліцей у Бердичеві буде філією Житомирського спортивного ліцею, бо таке твердження прозвучало також, обласні депутати проти. Алла Мусевич, яка вже виступала наприкінці після всіх, також згадала про фінансування Бердичівського спортивного ліцею на наступний рік. Але також чітко зазначила, що заклад має працювати не як філіал, а як окрема юридична особа і цього потрібно добиватися усіма силами.


Крім того, депутати Бердичівської міської ради разом представниками політичних партій від нашого міста в обласній раді та батьками підписали колективне звернення, яке направлять до Києва у відповідні органи, в тому числі, і в офіс Володимира Зеленського. Це стало показником того, що вони, а також міська влада Бердичева підтримують батьків ліцеїстів у тому, аби діти навчалися у закладі, розвивалися і здобували перемоги, адже наше місто славиться багатьма відомими спортсменами, які стали чемпіонами різного рівня у спорті. І скільки ще таких талановитих зможуть досягти великих результатів та прославити Бердичів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.