Вівторок, 4 Жовтня

За прогули дітьми школи бердичівлянам загрожують немалі штрафи

Постановою Кабміну від 13.09.2017 року № 684 затверджено Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів.

Відповідно до неї, уповноваженими органами в організованому порядку за місцем проживання учня ведеться облік відвідування ним школи і дані фіксують у відповідному реєстрі.

Це прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, місце проживання чи перебування, місце навчання (навчальний заклад), форма навчання та належність до категорії осіб з особливими освітніми потребами. Дані учня підлягають видаленню, якщо він досягає повноліття, здобуває повну середню освіту або якщо його включають до реєстру іншої адміністративно-територіальної одиниці чи він змінює місце проживання за межами України.


Всі бердичівляни, чиї діти ходять до школи, знають, що у разі пропуску занять дитиною потрібна або довідка з закладу охорони здоров’я, якщо дитина хворіла, або письмове пояснення одного із батьків або представників про причину відсутності учня на уроках. Такі пояснення кладуть в особову справу, де вони зберігаються протягом поточного навчального року.


Якщо неповнолітні учні не відвідували навчальні заняття впродовж 10-ти робочих днів, не маючи на те поважних причин та не надаючи відповідних довідок і пояснень, навчальним закладам терміново надаються дані про таких учнів до відповідного територіального органу Нацполіції та до служби у справах дітей. Вони, в свою чергу, повинні вжити дії відповідно до законодавства.


За прогули дітей до відповідальності притягають їхніх батьків чи опікунів згідно зі ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Першого разу суд може призначити попередження або штраф розміром від 850 гривень до 1700 гривень. У разі повторення ситуації батьків можуть покарати на серйознішу суму штрафу від 1700 гривень до 5100 гривень без урахування судового збору.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychi[email protected]
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.