Понеділок, 28 Листопада

Бердичівські школярі готуються до дистанційного навчання

Російська агресія проти України 24 лютого змінила не тільки хід всесвітньої історії, але й викликала чимало менших змін у всіх сферах нашого повсякденного життя. Зокрема, навчальний процес у загальноосвітніх школах країни.

 


В перші дні війни в багатьох батьківських чатах з’явились повідомлення, що у дітей розпочинаються канікули, які за попереднім розкладом, повинні були б закінчитись 14 березня.

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Завдяки мужності українських воїнів та силі духу всіх українців, загарбникам не вдалось під час канікул завершити свій планований «бліцкриг», тому й учням і вчителям тепер потрібно готуватись до відновлення навчання. На жаль, в багатьох містах нашої країни його не вдасться відновити ні в якій формі, адже там саме зараз точаться надважкі бої.


Міністерство освіти рекомендує після завершення канікул організовувати роботу закладів освіти в залежності від конкретної ситуації: 


- тимчасове призупинення освітнього процесу (виконання працівниками закладів освіти заходів та завдань, що визначені військово-цивільною адміністрацією); 

- організація освітнього процесу за дистанційною формою навчання (за погодженням з військово-цивільною адміністрацією).

Для учнів закладів загальної середньої освіти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб (особи, які внаслідок агресії РФ евакуйовані з місця постійного проживання) навчання також може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою). 

Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування.

 

Як пояснила газеті начальник міського управління освіти і науки Валентина Адаменко, в Бердичеві школи готуються до дистанційного навчання, бо організація «очного» освітнього процесу неможлива через безпекову ситуацію. Крім того, в місті залишилось не так вже й багато школярів, адже більше половини з них разом із сім’ями були змушені покинути рідні домівки.


Зараз вчителі активно проводять «перекличку» і «переписку» своїх учнів, щоб визначитись з аудиторією дистанційних занять. Більшість вчителів знаходяться на роботі, хоча багато хто взяв планові відпустки або ж відпустки за власним бажанням. А є й такі, статус яких нез’ясований.


В результаті спілкування в чатах та соцмережах з’явилась інформація, що для деяких дітей, які тимчасово виїхали до інших країн, зокрема Польщі, там організовується навчання у збірних класах українською мовою. Але, більшість пробує знайти умови, щоб регулярно дистанційно зв’язуватись зі своїми вчителями та однокласниками.


Дистанційно проводитимуться не тільки уроки, а й виховні години та інші форми позакласної роботи, адже зараз, як ніколи, діти потребують звичного спілкування, хоча б і он-лайн.


Хоча, не виключається, що за результатами опитувань буде прийнято рішення про продовження канікул.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.