Вівторок, 4 Жовтня

Школи Бердичева відновили навчальний процес

15 бер. 2022 РІО-Бердичів

З понеділка, 14 березня, у навчальних закладах Бердичева відновилось навчання. Поки що – онлайн. Про початок «дистанційки» було повідомлено у шкільних групах у вайбері та інших батьківських чатах. Попередньо вчителі й вихователі збирали інформацію про дітей. Зокрема цікавились, хто виїхав за кордон, хто залишився в Україні і чи є у них доступ до інтернету, а разом з тим - можливість відвідувати уроки в Zoom. Так, як це було під час пандемії коронавірусу. За два роки дистанційного навчання діти досконало опанували такий метод навчання, тож онлайн-заняття не стали для них чимось новим.

Та є учні, батьки яких відправили їх подалі з міста, й не усі вони мають доступ до інтернету, тому брати участь у таким чином побудованому навчальному процесі вони не можуть. А дехто наразі локально знаходиться за межами України і теж має складнощі зі зв’язком, точніше – з його налагодженням після переїзду. Як здійснюватиметься навчання та атестація дітей, які наразі за певних причин відсутні, дізнавались у заступниці начальника управління освіти і науки Бердичівської міської ради Світлани Басюк.

У розмові Світлана Володимирівна повідомила, що перш ніж приступити до навчання у цей складний для кожного час, коли в країні діє воєнний стан, освітяни міста, як і належить, отримали погодження у військово-цивільних адміністраціях області та району на це. Уроки у школах на онлайн-платформах починаються о 10:00. Хоча розклад дзвінків коригується більше повітряними тривогами, ніж стрілками годинника. Головне – безпека дітей, їх життя та здоров’я. Решта реально доопрацювати навіть по підручниках, адже самоосвіті теж бути, якщо з певних причин присутність учня на відеоконференції на даний момент неможлива.

Хоча, як показує практика, налагодити зв’язок з дітьми можна навіть із-за кордону. Приклад – Бердичівська загальноосвітня школа №12, яка у Фейсбуці опублікувала карту 1-А класу та інтернаціональний урок з дітьми з різних куточків світу, зокрема з Польщі, Чехії, Німеччини, Іспанії та навіть з Фінляндії.

Також у зв’язку із тим, що до Бердичева прибувають люди з інших українських міст та сіл, котрі опинились у епіцентрі воєнних дій та змушені були покинути свої домівки, внутрішньо переміщені дітки мають змогу долучитися до освітнього процесу у нашому місті. Такі випадки вже є, і учні з інших населених пунктів успішно продовжують навчання у бердичівських школах. Для цього просто потрібно звернутись до найближчого закладу освіти і долучитись до дистанційного навчання в Zoom в одному із класів.

Як буде далі, поки важко спрогнозувати. Але наразі ситуація така і потрібно до неї адаптуватися. Щодо відновлення роботи дошкільних навчальних закладів, то поки що їх нормальне функціонування, на жаль, неможливе. Вихователі також здійснюють моніторинг діток зі своїх груп, однак про те, аби відкрити садочки, зрозуміло, мова зараз не йде. У батьківських групах вихователі пропонують дітям цікаві розвивальні завдання, які, за бажанням і можливістю, варто виконувати з малечею. Хоча б для того, щоб відволікти їх від навколишньої напруги.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.